Piłkarze Wisły Kraków otrzymali pieniądze. 5 tysięcy złotych na głowę

Piłkarze Wisły Kraków otrzymali pieniądze. 5 tysięcy złotych na głowę

173 tysiące złotych – taka kwota trafiła na konto Wisły Kraków. Pieniądze pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez Socios Wisła Kraków i akcji „50 tysięcy dla Wisły”.

Kibice przekazali klubowi pieniądze w formie darowizny. Kwota zostanie podzielona równo pomiędzy piłkarzy i sztab szkoleniowy. Każdy dostanie po około pięć tysięcy.

Piłkarze Wisły Kraków od sześciu miesięcy nie otrzymywali wynagrodzenia za swoją pracę. Niektórzy zawodnicy z tego powodu rozwiązali kontrakty z „Białą Gwiazdą”. Ci, którzy zostali, czekają na ruch ze strony działaczy, a dzisiejsze przelewy mają być sygnałem, że sytuacja w klubie się poprawia.

Według informacji sport.pl, początkowo pieniądze ze zbiórki miały być przeznaczone na spłatę Martina Kostala, który w związku z zaległościami ze strony Wisły może zmienić pracodawcę. „Biała Gwiazda” chce zatrzymać zawodnika i zarobić na jego ewentualnej sprzedaży (ok. 250 tys. euro). Ostatecznie postanowiono zebraną kwotę podzielić między wszystkich w drużynie, by dać  wyraźny sygnał, że dla działaczy liczy się cały zespół.

info: meczyki.pl