piątek, 29 marcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Zapaśnicy Dalinu w turnieju mikołajkowym

W krakowskim turnieju będącym również trzecim rzutem tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej uczestniczyło łącznie 119 zawodników i zawodniczek z 4 klubów. KS Dalin reprezentował jeden zawodnik walczący w zapasach klasycznych i trzech w formule uproszczonej. Wszyscy nasi zawodnicy, którzy przyjechali na zawody w towarzystwie rodziców wywalczyli medale: 2 złote i 2 brązowe. W zawodach rozgrywanych w stylu klasycznym pierwsze miejsce zajął Kacper Żelazny, który również odebrał puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W formule uproszczonej złoty medal zdobył Wiktor Kapturkiewicz, a brązowe Jakub Tomera i Malwina Niemiec. Oprócz medali zawodnicy otrzymali od Mikołaja paczki ze słodyczami.

Niestety z powodów zdrowotnych w zawodach nie uczestniczyli pozostali młodzicy: Kacper Bijan, Jakub Korbas i Filip Pacelt, dla których organizator również ufundował pamiątkowe puchary za dotychczasowe wyniki.

Turniej Mikołajkowy był ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 52 punkty. W 2021 roku punktowało pięciu zawodników KS Dalin. Byli to: Jan Mastela – 25 punktów, Krzysztof Szpakiewicz – 19 punktów, Jakub Korbas – 5 punktów, Filip Pacelt – 2 punkty, oraz Kacper Żelazny 1 punkt. Dwóch zawodników zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo, w tym Jan Mastela w dwóch grupach wiekowych U18 i U21. W grupie Juniorów Mastela wywalczył brązowy medal, a w grupie młodzików Kacper Żelazny zajął VII miejsce.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji cyklu treningowego i realizacji wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: Burmistrz Jarosław Szlachetka – Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starosta Józef Tomal – Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Marta i Jan Sawiccy – JRD SAWICCY, Jarosław Bochenek – SEAT DYNAMICA, Stefan Hołuj – HOTEL PARK, Stanisław Bisztyga i Ludwik Starzak.