Po raz dwudziesty w Myślenicach zagrała WOŚP

Przeczytało: 145

Po raz dwudziesty w Myślenicach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz dwudziesty pod batutą rodziny Papierzów.

Sztab jak zwykle zlokalizowano w murach zabytkowej kamienicy Obońskich i jak zwykle pracowało w nim kilkunastu wolontariuszy liczących pieniądze. Prawie 160 działało w „polu” walcząc o każdą złotówkę wrzuconą przez darczyńców do puszek. W świąteczne granie włączyli się między innymi: Motosport Myślenice, zespół „Noro Lim” i duet rockowy Sebastian Najder i Paweł Przybylski. Kierowcy Motosportu zaproponowali chętnym przejażdżki zabytkowymi pojazdami (oczywiście po wcześniejszym uiszczeniu datku do puszki).

Jazdy odbywały się na płycie myślenickiego rynku. Zespół „Noro Lim” kolędował w Galerii Sztuki Współczesnej MOKiS zaś wspomniany duet rockowy zaśpiewał covery w kawiarni „Kavka”. Oprócz sztabu myślenickiego na terenie powiatu działały jeszcze sztaby w Krzywaczce (gmina Sułkowice) oraz w samych Sułkowicach. Oto zgromadzone kwoty: Myślenice – 168 802,21 złotych (absolutny rekord w dotychczasowych zbiórkach), Krzywaczka – 12 592,80 złotych, Sułkowice – 22 645,78 złotych. Ostateczna kwota sztabu myślenickiego na pewno ulegnie zwiększeniu, bowiem wciąż na Allegro trwa licytacja zabytkowego samochodu marki hillman (rocznik 1968) podarowanego orkiestrze przez chcącego zachować anonimowość myśleniczanina.