Targi edukacyjne czyli jak wybrać szkołę

Przeczytało: 174

W murach hali sportowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyła się kolejna, szesnasta już edycja dorocznych Targów Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego. Ich organizatorem był Powiat Myślenicki.

Targi stały się już tradycją Myślenic. Rok rocznie podczas ich trwania swoje stoiska otwierają szkoły ponadpodstawowe znajdujące się pod zarządem Powiatu, a działające na terenie powiatu myślenickiego. Mogą w ten sposób przedstawić swoją edukacyjną ofertę tym, którzy są nią o tej porze roku zaciekawieni, a więc przede wszystkim uczniom opuszczającym ostatni rocznik gimnazjum oraz ośmioklasistom. Dlatego też stoiska prześcigały się w atrakcyjności prezentacji. Przy każdym z nich potencjalny uczeń mógł zdobyć kompletne informacje o szkole, porozmawiać z jej obecnymi uczniami, zamienić kilka słów z dyrektorem szkoły. Na sali poza uczniami szkół myślenickich obecni byli przedstawiciele samorządu powiatowego, starosta, wicestarosta, radni powiatowi oraz dyrektorzy prezentujących się szkół.

Swoje edukacyjne oferty podczas targów zaprezentowały następujące placówki: Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego (gospodarz targów), Zespół Szkół w Dobczycach, Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, II Liceum Ogólnokształcące w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach. Poza tym także: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Myślenicach, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dobczycach, Hufiec Pracy w Myślenicach, Hufiec Pracy w Skomielnej Białej, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Myślenicach, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach. Swoje stoisko zaprezentowało także Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Na zdjęciach: Targi Edukacyjne Anno Domini 2019

foto: Maciej Hołuj