Turniej judo z okazji 35-lecia UKS Katana Sułkowice

Przeczytało: 502

W hali sportowej im. Władysława Piątkowskiego w Sułkowicach odbył się Międzynarodowy Turniej Judo z okazji jubileuszu 35 – lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Katana”. Założycielem klubu był sułkowicki judoka i trener Jacek Bugajski.
Po raz pierwszy w 35 – letniej historii klubu udało nam się wreszcie zorganizować duży turniej judo – powiedział trener. – Duża w tym zasługa moich przyjaciół oraz sprzyjającej atmosfery ze strony burmistrza Sułkowic Artura Grabczyka.
W turniejowe szranki stanęli judocy i judoczki (roczniki 2005/06 oraz 2007/08) z czternastu drużyn, w tym goście z zaprzyjaźnionego z Sułkowicami francuskiego miasta Ronchamp. Do Sułkowic przyjechali także judocy z: Tarnowa, Wierzchosławic, Tuchowa, Rybnika, Krakowa i Myślenic. Niestety z przyczyn obiektywnych nie dotarli do Sułkowic judocy włoscy.
Zanim rozpoczęto zmagania na trzech tatami Jacek Bugajski uhonorowany został przez Józefa Dudzika z Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Krakowie odznaką Zasłużony Działacz LZS. Były także podziękowania dla trenera od byłych zawodników i zawodniczek, którzy juz dzisiaj nie walczą i nie trenują.
Turniej zorganizowany został dzięki środkom pozyskanym od Marszałka Województwa Małopolskiego, od lokalnych sponsorów (19 firm!) oraz dzięki pomocy organizacyjnej ze strony Sułkowickiego Ośrodka Kultury (pań: Beaty Domanus oraz Moniki Lempart), a także dzięki gminie Sułkowice, która bezpłatnie użyczyła hali sportowej.
– Turniej udał się wspaniale zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym – mówi Jacek Bugajski. – Jest przychylność władz, jest zainteresowanie klubów, zawodników i kibiców, dlatego chciałbym, aby zawody odbywały się już cyklicznie.

foto: Maciej Hołuj