Strzelali z okazji odzyskania niepodległości

Strzelali z okazji odzyskania niepodległości

Z okazji 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 15 grudnia br. na myślenickiej strzelnicy na Zarabiu, odbyły się XIV Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych. W tym roku zawody odbyły się w nietypowych warunkach zgodnie z reżimem sanitarnym i z miesięcznym poślizgiem, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju i na świecie.
Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego. Ponadto zawody były objęte patronatem finansowym posła Rzeczypospolitej Polskiej pana Władysława Kurowskiego, patronatem honorowym i finansowym starosty Powiatu Myślenickiego pana Józefa Tomala, burmistrza Miasta i Gminy Myślenice pana Jarosława Szlachetkę, komendanta powiatowego policji w Myślenicach pana inspektora Macieja Kubiaka, prezesa Zarządu Spółki Sportowej S. A. w Myślenicach pana Michała Karola Funka oraz dyrektora Regionu Poczta Polska Ochrona Południe pana Piotra Cedro i jego zastępcę panią Barbarę Piotrowską-Műller.
Organizatorem XIV Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych z okazji 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach oraz Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach – jako współorganizator.
Przed zawodami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach wraz z Wojciechem Kaźnicą – nauczycielem tej szkoły i instruktorem strzelectwa sportowego w TG „SOKÓŁ” w Myślenicach złożyli wiązankę kwiatów na myślenickim rynku pod Pomnikiem Niepodległości i oddali cześć poległym żołnierzom.
W imprezie strzeleckiej udział wzięło 10 zespołów strzeleckich, w tym: uczniowie: z ZS w Dobczycach, ZS w Dobczycach „Strzelec”, ZSTE w Myślenicach, ZSO w Myślenicach, LOK przy SP nr 1 w Myślenicach oraz uczniowie drużyn reprezentujących: „Strzelec RP”, LOK w Myślenicach, dwie drużyny TG „SOKÓŁ” w Myślenicach, ZP LOK w Myślenicach.
W konkurencji strzeleckiej rywalizowano w dwóch kategoriach: indywidualnej: dziewcząt i chłopców oraz zespołowej, na którą składała się suma punktów uzyskanych przez reprezentację danej szkoły. Zawodniczki i zawodnicy mieli trzy strzały próbne i dziesięć strzałów ocenianych do tarczy sportowej PSP, odległość 50 m, postawa leżąca, z broni sportowej – karabinek bocznego zapłonu HW66 kaliber 22LR.
Sklasyfikowano VII nagradzanych miejsc, w konkurencji indywidualnej oraz III miejsca, w konkurencji zespołowej. Komisja sędziowska ustaliła wyniki i ogłosiła:
Konkurencja zespołowa Szkól Podstawowych:
1) reprezentacja Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach – 272 pkt.:
Małgorzata Gałuszczyńska, Justyna Serafin,
Kamil Nowak, Filip Szczotkowski.
2) reprezentacja Towarzystwa Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach – 238 pkt.:
Lilianna Słowik, Emilia Poradzisz,
Szymon Wrona, Antoni Pawłowski.
3) LOK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach – 221 pkt.:
Zuzanna Śpiewak, Justyna Burek,
Kamil Cyrek, Karol Sośnicki.
Konkurencja indywidualna Szkól Podstawowych:
Dziewczęta:
1 m. Justyna Serafin (ZP LOK Myślenice) – 65 pkt.
2 m. Justyna Burek (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 59 pkt.
3 m. Emilia Poradzisz (TG „Sokół” Myślenice) – 51 pkt.
4 m. Małgorzata Gałuszczyńska (ZP LOK Myślenice) – 50 pkt.
5 m. Lilianna Słowiak (TG „Sokół” Myślenice) – 47 pkt.
6 m. Zuzanna Śpiewak (LOK przy SP nr 1 Myślenice).
Chłopcy:
1 m. Filip Szczotkowski (ZP LOK Myślenice) – 86 pkt.
2 m. Karol Sośnicki (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 85 pkt.
3 m. Antoni Pawłowski (TG „Sokół” Myślenice) – 78 pkt.
4 m. Kamil Cyrek (LOK przy SP nr 1 Myślenice) – 77 pkt.
5 m. Błażej Ingarden (poza konkurencją zespołową) – 73 pkt.
6 m. Kamil Nowak (ZP LOK Myślenice) – 71 pkt.
7 m. Kacper Zawiejski (poza konkurencją zespołową) – 64 pkt.
8 m. Szymon Wrona (TG „Sokół” Myślenice) – 62 pkt.
Najlepszym Strzelcem Szkól Podstawowych został Filip Szczotkowski.
Konkurencja zespołowa Szkól Ponadpodstawowych:
1) ZSO w Myślenicach – 417 pkt.:
Ewelina Malina, Nikola Skóra, Magdalena Gruchacz, Maja Zakrzewska,
Radosław Cebula, Piotr Sułowski, Jakub Dobosz.
2) reprezentacja TG „Sokół” w Myślenicach – 315 pkt.:
Nikola Kazanecka, Aneta Karkosz, Emelina Tylko,
Michał Kazanecki, Arkadiusz Kutrzeba, Kamil Święch.
3) ZS w Dobczycach – 247 pkt.:
Weronika Więcławska,
Artur, Klimas, Tomasz Mirochna.
Konkurencja indywidualna Szkól Ponadpodstawowych:
Dziewczęta:
1 m. Karolina Ingarden („Strzelec” RP) – 85 pkt.
2 m. Weronika Więckowska (ZS Dobczyce) – 73 pkt.
3 m. Nikola Skóra (ZSO Myślenice) – 72 pkt.
4 m. Ewelina Malina (ZSO Myślenice) – 63 pkt. (decydowały przestrzeliny dwie „9”)
5 m. Nikola Kazanecka (TG „Sokół” Myślenice) – 63 pkt. (decydowały przestrzeliny jedna „9”)
6 m. Maja Zakrzewska (ZSO Myślenice) – 60 pkt.
7 m. Magdalena Gruchacz (ZSO Myślenice) – 50 pkt.
Chłopcy:
1 m. Ratur Klimas (ZS Dobczyce) – 89 pkt.
2 m. Jakub Dobosz (ZSO Myślenice) – 86 pkt.
3 m. Tomasz Mirochna (ZS Dobczyce) – 85 pkt.
4 m. Radosław Cebula (ZSO Myślenice) – 75 pkt.
5 m. Arkadiusz Kutrzeba (TG „Sokół” Myślenice) – 67 pkt.
6 m. Karol Rogowski (LOK Myślenice) – 65 pkt.
7 m. Dawid Górka (ZSTE Myślenice) – 63 pkt.
Najlepszym Strzelcem Szkól Ponadpodstawowych został Artur Klimas.
Organizatorzy XIV Powiatowych Zawodów Strzeleckich ponadto przyznali nagrodę dla NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH STRZELCA ZAWODÓW XIV POWIATOWYCH ZAWODÓW STRZELECKICH, został nim Artur Klimas
Foto: archiwum