piątek, 29 marcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Walczyli w sumo i w zapasach

Zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo myślenickiego Dalinu uczestniczyli w zawodach w obu dyscyplinach. Dwóch zawodników tego klubu uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo, które odbywały się w Koronowie. Byli to:  Jakub Korbas w kat. wagowej do 70 kg, oraz Kacper Żelazny w kat. +70 kg. Tym razem bardzo dobrze spisał się Kacper Żelazny, który zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej. W drodze do półfinału wygrał  dwie walki. Niestety w półfinale został pokonany przez Oskara Błaszczyka z Krotoszyna i tym samym wywalczył brązowy medal. Jakub Korbas w eliminacjach trafił na bardzo silną grupę w której przegrał trzy walki, a pokonał późniejszego brązowego medalistę Jakuba Sidyka z Wrocławia. Nie wystarczyło to jednak do wyjścia z grupy i walkę o medale. Kuba został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Obaj zawodnicy zasłużyli na słowa uznania. Kacper był najmłodszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej, a jeden z pokonanych przez niego zawodników Patryk Ćwik był o głowę wyższy i o ponad 20 kg cięższy. Dla Jakuba Korbasa był to zaledwie drugi start w zawodach sumo, lecz ze wszystkimi swoimi przeciwnikami stoczył wyrównane walki i przegrał tylko z powodu braku doświadczenia.

Dwójka wymienionych zawodników uzupełnionych przez Patryka Jaśkowca, Kacpra Bijana i Filipa Pacelta uczestniczyła w II Rzucie Ligi Małopolskiej w zapasach styl klasyczny, który odbywał się w Krakowie. W zawodach uczestniczyło ok. 80 zawodników z czterech klubów małopolskich oraz zawodnicy z Wisłoki Dębica. Zawodnicy Dalinu stoczyli po kilka walk, a najwięcej – cztery – Kacper Bijan, który zajął czwarte miejsce i poprawił swój wynik z poprzednich zawodów. Pozostali zawodnicy wywalczyli medale: 3 złote i jeden srebrny. Złote medale wywalczyli: Patryk Jaśkowiec w kat. do 57 kg, który w finale pokonał Zygmunta Patryka zDębicy, Jakub Korbas w kat. do75 kg, który w finale pokonał kolegę z drużyny Filipa Pacelta. Kacper Żelazny tym razem nie miał przeciwników i zdobył złoty medal bez walki. Tym razem należy wyróżnić Kacpra Bijana, który podczas walki z utytułowanymi przeciwnikami zdołał zdobyć kilka punktów.

Za niecały tydzień w sobotę 12.06 w Hali Sportów Walki w Myślenicach odbędzie się Memoriał Zapaśniczy Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki.