niedziela, 16 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka w zapasach

informacja prasowa sekcji zapaśniczej KS Dalin Myślenice

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym – Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka odbywał się w Hali Sportów Walki na Zarabiu na macie 12×12 m. Sędzią Głównym zawodów był Włodzimierz Koriakowski z Rudy Śląskiej. Klub Sportowy Dalin reprezentował Tomasz Bargieł –Prezes Zarządu KS Dalin w towarzystwie Wiceprezesa Tomasza Pilcha i Sekretarza Rafała Podmokłego. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z sześciu klubów województw małopolskiego i śląskiego. Główną kategorią wiekową w zawodach była grupa młodzików, dla których były to również Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. Dodatkowymi grupami byli juniorzy w dwóch kategoriach wagowych i kadeci w kat. do 51 kg. Ponadto odbył się turniej w mini –zapasach, które nie zaliczały się do klasyfikacji drużynowej, a polegały na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki.
Spiker zawodów Michał Cichoń w imieniu Zarządu KS Dalin powitał sędziów, trenerów i zawodników, oraz zaproszonych gości: wiceburmistrza Mateusza Sudra, Józefa Tomala starostę Powiatu Myślenickiego, Stanisława Bisztygę – radnego Sejmiku Wojewódzkiego sponsora i działacza sportowego, Marka Niemca – prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, Bożenę Horabik – żonę wieloletniego trenera Marka Horabika, Małgorzatę Gomulak – żonę byłego zawodnika, działacza i sponsora Grzegorza Gomulaka, Michała Funka prezesa spółki Sport Myślenice, Ludwika Starzaka – wieloletniego działacza i sponsora klubu, Stefana Hołuja – sponsora i działacza, właściciela Hotelu Park, Jana Kiszkę – byłego zawodnika i działacza sekcji zapaśniczej, przedstawicieli prasy i serwisów internetowych. Wymienił również pozostałych zaproszonych gości, którzy z ważnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w ceremonii otwarcia -Jarosława Bochenka, Martę i Jana Sawickich, oraz Jerzego Grzywińskiego. W kolejnym punkcie ceremonii otwarcia zawodów żony Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka otrzymały wiązanki kwiatów od zarządu klubu, a sponsorzy Turnieju: burmistrz Jarosław Szlachetka, starosta Józef Tomal, Stanisław Bisztyga, Jarosław Bochenek, Stefan Hołuj, Marta i Jan Sawiccy i Ludwik Starzak otrzymali dyplomy z podziękowaniem. Następnie g.losm zabrał starosta Józef Tomal i wiceburmistrz Mateusz Suder, którzy również powitali wszystkich uczestników, życzyli dużo sukcesów zawodnikom i trenerom, oraz zaprosili ich ponownie do Myślenic na kolejne zawody. Na zakończenie ceremonii otwarcia trener Pogoni Ruda Śląska Piotr Topolski wręczył prezesowi zarządu KS Dalin Tomaszowi Bargiełowi list gratulacyjny z okazji 100-lecia klubu.
W imieniu Burmistrza Jarosława Szlachetki turniej otworzył Mateusz Suder – Wiceburmistrz.
W tegorocznym turnieju KS „Dalin” reprezentowało pięciu zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela w grupie juniorów, Kacper Bijan w grupie kadetów oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny w grupie młodzików, którzy wywalczyli pięć złotych medali, i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo w mini –zapasach uczestniczyło czterech młodych adeptów zapasów i sumo, którzy stoczyli walki towarzyskie i również otrzymali złote medale.
Statuetki dla najlepszych zawodników turnieju otrzymali: Artur Juha – KS Bieżanowianka Kraków
i Jakub Korbas dla najlepszego zawodnika KS Dalin. Wszyscy medaliści otrzymali koszulki i upominki ufundowane przez UMiG w Myślenicach oraz puchary i medale sfinansowane przez Starostwo Powiatowe.
Organizacyjnie turniej był bardzo udany. Wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane w terminie, również same zawody przebiegały sprawnie, zgodnie z opracowanym harmonogramem. Jest to również zasługa p. Sybilli Szpakiewicz oraz byłych zawodników, którzy pomagali przy obsłudze: Wojciecha Grywalskiego i Jarosława Niemca, a także rodziców zawodników. Sędziowie i trenerzy zachwycali się ciastami, które ufundowali Marta i Jan Sawiccy. Składamy również serdeczne podziękowania na ręce Rafała Podmokłego, który tworzył dokumentację fotograficzną z zawodów.
Wyniki zawodów:
Młodzicy:
Kat. wagowa do 35 kg – I miejsce – Konrad Rozkosz ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 41 kg – Oskar Skrobiś – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 44 kg – I miejsce Łukasz Surkow – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 52 kg – I miejsce – Tomasz Wołoch – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 57 kg – I miejsce Dawid Szilder – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 62 kg – I miejsce – Hilib Yevsiejew – ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 68 kg – I miejsce – Artur Juha – KS Bieżanowianka Kraków
Kat. wagowa do 75 kg – I miejsce Jakub Korbas – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 85 kg – I miejsce – Oskar Piechota – ZUKS Siła Mysłowice
Kat. wagowa do 100 kg – I miejsce Kacper Żelazny – KS Dalin Myślenice
Kadeci:
Kat. wagowa do 51 kg – I miejsce – Kacper Bijan – KS Dalin Myślenice
Juniorzy:
Kat. wagowa do 60 kg – I miejsce – Krzysztof Szpakiewicz – KS Dalin Myślenice
Kat. wagowa do 87 kg – I miejsce – Jan Mastela – KS Dalin Myślenice
Klasyfikacja drużynowa:
I MIEJSCE – KS BIEŻANOWIANKA KRAKÓW
II MIEJSCE – KS DALIN MYŚLENICE
III MIEJSCE – ZUKS SIŁA MYSŁOWICE
Mini –zapasy
Pula A- Malwina Niemiec
Pula B – Jakub Tomera
Pula C – Krzysztof Kozak
Pula D – Karol Skóra.
Sekcja zapaśnicza składa serdeczne podziękowania głównym sponsorom i współorganizatorom zawodów oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do ich realizacji lub na co dzień pomagają w realizacji cyklu treningowego:
Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Sport Myślenice Sp. z o.o.
Marta i Jan Sawiccy – Firma JRD SAWICCY, SEAT DYNAMICA – Jarosław Bochenek, HOTEL PARK Stefan Hołuj, Stanisław Bisztyga, Ludwik Starzak, REKLAMY BG
Dziękujemy również przedstawicielom prasy i portali internetowych: Gazeta Myślenicka, Miasto info, KMY i Sedno za objęcie wydarzenia Patronatem Medialnym.
SPONSOREM GŁÓWNYM KS DALIN JEST PKN ORLEN
foto: Rafał Podmokły
[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.