sobota, 13 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Flaga Igrzysk w rękach burmistrza Myślenic

informacja prasowa UMiG Myślenice

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz wiceprezes spółki Igrzyska Europejskie sp. z o.o. Maciej Kurp w obecności Ambasador Królestwa Tajlandii Urasy Mongkolnavin wręczyli burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice Jarosławowi Szlachetce flagę Igrzysk Europejskich 2023. Myślenice są miastem partnerskim wydarzenia i będą gościć zawody w dwóch dyscyplinach: muaythai oraz kickboxing.

Uroczyste przekazanie flagi poprzedził pokaz sztuki muaythai przez reprezentanta Tajlandii oraz dwukrotnego interkontynentalnego mistrza świata w tej dyscyplinie walki – Rafała Simonidesa.

III Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Hala widowiskowo-sportowa w Myślenicach będzie areną zmagań w dwóch wspomnianych sztukach walki.

– Dziękuję władzom Województwa Małopolskiego za to wielkie wyróżnienie dla Myślenic za to, że nasze miasto zostało włączone do wielkiej rodziny Igrzysk Europejskich 2023 w Małopolsce. To dla naszego samorządu wielkie wyróżnienie, ale też wielkie powody do dumy dla naszych mieszkańców. Szczególnie dla tych, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w sekcjach sportów walki. Dziękuję im za obecność i działania na rzecz rozwoju lokalnego i ogólnopolskiego sportu – są przecież z nami przedstawiciele boksu, karate, judo, czy sumo – mówił tuż po oficjalnym przyjęciu flagi Igrzysk Europejskich burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

W Myślenicach pierwsze zawody w muaythai zaplanowano na niedzielę 25 czerwca, a cała rywalizacja trwać będzie przez trzy dni. W piątek 2 czerwca bazę sportową oraz potencjalne uruchomienie strefy kibica oglądali wraz z samorządowcami – burmistrzem Jarosławem Szlachetką, posłem na Sejm RP Władysławem Kurowskim oraz radnymi Robertem Bylicą i Stanisławem Bisztygą, przedstawiciele muaythai na czele z ambasador Królestwa Tajlandii Urasą Mongkolnavin.

– Muaythai to narodowy sport w Tajlandii, ćwiczą go tajki i tajowie w każdym wieku, a to nie tylko sztuka walki, ale też forma codziennych ćwiczeń i aktywności. Promocja tego sportu jest dla nas bardzo ważna i wierzymy, że w przyszłości stanie się sportem olimpijskim. Teraz chcemy przy okazji tego wielkiego wydarzenia sportowego, jakim są Igrzyska Europejskie 2023, zaprezentować kulturę i kuchnię Królestwa Tajlandii. Dlatego wizytowaliśmy bazę i już teraz dziękujemy za gościnę w Myślenicach, przy okazji zawodów zaprezentują się zespoły z Tajlandii, pozwolimy zasmakować tajskiej kuchni, a także chcemy zacieśnić relację pomiędzy Polską a Tajlandią – mówiła ambasador Królestwa Tajlandii Urasa Mongkolnavin.

Zawody w tajskim boksie odbędą się od 25 do 27 czerwca, natomiast od 30 czerwca do 2 lipca w myślenickiej hali Sport Myślenice odbywać się będzie rywalizacja w kickboxingu. Więcej szczegółów dotyczących zaaranżowania strefy kibica w pobliżu areny walk, a także prezentacji kultury i kuchni Tajlandii przedstawimy po dokładnym ustaleniu harmonogramu oraz możliwości występów Tajów w Myślenicach.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.