22 miliony złotych dla gminy Myślenice

Przeczytało: 196

Gmina Myślenice przoduje w skutecznym pozyskiwaniu środków zewnętrznych, a końcówka roku przyniosła kolejne świetne informacje dla mieszkańców! Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął wnioski samorządów o uzyskanie środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie w kwocie ponad 22 milionów złotych zasili miejski budżet Gminy Myślenice.
Wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy jest największym w powiecie myślenickim i rekordowym dofinansowaniem w całym regionie. Dzięki niemu, zrealizujemy ważne inwestycje opiekuńcze, edukacyjne oraz sportowe, na które do tej pory nie było środków, a o które mieszkańcy zabiegali od kilkunastu lat. Otrzymana pomoc finansowa pozwoli jednocześnie na realizacje innych ważnych inwestycji w pozostałych miejscowościach ze środków własnych gminy – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice podczas konferencji prasowej.
Jeden z wniosków Gminy Myślenice, który uzyskał dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dotyczył budowy trzech obiektów infrastruktury sportowej i rekreacyjnej wraz z wyposażeniem. Dofinansowanie w łącznej kwocie 14 648 000 zł pokryje budowę: sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Drogini, sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Osieczanach oraz trzeciej niecki krytej pływalni w Centrum Wodnym AQUARIUS w Myślenicach. Szacowany koszt tych trzech inwestycji to 18,3 miliona złotych.
7,5 miliona złotych Gmina Myślenice pozyskała na budowę nowego Przedszkola Samorządowego w Jaworniku. Budynek zaprojektowano w centralnej części działki nr 1316/10 w Jaworniku wraz z pełnym zagospodarowaniem terenu, które obejmuje plac zabaw, parkingi, ciągi piesze, drogi wewnętrzne i ogrodzenie. Budynek obecnego przedszkola ma już ponad sto lat i jest w bardzo złym stanie sanitarno-technicznym. W nowoczesnej placówce planujemy utworzyć ponad 100 nowych miejsc dla dzieci.
Gmina Myślenice obecnie oczekuje na pozwolenie na budowę nowego budynku przedszkola w Jaworniku. Po jego uzyskaniu ze Starostwa Powiatowego zostanie ogłoszona procedura przetargowa, a następnie rozpoczną się prace budowlane. Pozostałe inwestycje są na etapie projektowania. Zakończenie wszystkich zadań planowane jest na drugą połowę 2022 roku.
W ramach drugiego naboru wniosków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów z terenu powiatu myślenickiego trafiło 37 milionów złotych (22 mln zł dla Gminy Myślenice, 5 mln zł dla Gminy Pcim, 5 mln zł dla Gminy i Miasta Dobczyce, 1 mln zł dla Gminy Sułkowice oraz 4 mln zł dla Gminy Tokarnia). W pierwszym naborze gmina Myślenice otrzymała wsparcie w kwocie 5 518 743 zł. co daje łączną kwotę ponad 27 mln zł. bezzwrotnego wsparcia.
Foto: archiwum UMiG Myślenice