sobota, 27 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Jan Mastela z medalami (złotym i brązowymi)

Informacja prasowa sekcji zapasów i sumo KS Dalin

W zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo, rozgrywanych w Ropczycach uczestniczyło 186 zawodników i zawodniczek z 14 polskich klubów. Wśród nich znalazł się także KS Dalin, który reprezentował Jan Mastela oraz w towarzyszący mu trener Ryszard Szpakiewicz. Janek osiągnął największy dotychczasowy sukces na niwie krajowej zdobywając podczas jednych zawodów trzy medale: złoty i dwa brązowe. Największą niespodzianką było jego zwycięstwo w grupie seniorów w kat. wagowej do 85 kg. Po drodze do „złota” w eliminacjach pokonał czterech zawodników, w półfinale wygrał z Piotrem Miżejewskim z Warszawy zaś w finale z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku.

W grupie juniorów Jan Mastela walczył w dwóch kategoriach wagowych: w swojej do 85 kg i w wyższej do 92 kg. W obydwóch kategoriach wywalczył brązowe medale. W kat. do 85 kg w eliminacjach wygrał dwie walki, w półfinale przegrał z Dominikiem Pazdanem z Gnojnicy natomiast w walce o brązowy medal pokonał Dawida Rafałowskiego z Ełku. W kat. wagowej do 92 kg również w eliminacjach wygrał dwie walki natomiast w walce półfinałowej musiał uznać wyższość późniejszego złotego medalisty Marcina Choroszuchy z Białegostoku.

Sukces i postawa Jana Masteli, który z każdych zawodów ogólnopolskich przywozi medale cieszy sztab trenerski. Tym razem Janek rozpoczął 2024 rok od wysokiego C wygrywając Puchar Polski seniorów i równocześnie zdobywając maksymalną liczbę punktów w rankingu do majowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Grecji. Dodatkowo spełnił kryterium wymagane do uzyskania pierwszej klasy mistrzowskiej. W marcu odbędą się jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Seniorów, po których zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na ME. Sukcesy w sumo kierownictwo sekcji zapasów i sumo myślenickiego Dalinu dedykuje Państwu Marcie i Janowi Sawickim, którzy sfinansowali wyjazd do Ropczyc. Sekcja składa także serdeczne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniają się do realizacji cyklu treningowego i finansowania wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: burmistrzowi Myślenic Jarosławowi Szlachetce, staroście Józefowi Tomalowi, wspomnianym już wcześniej Marcie i Janowi Sawickim – JRD SAWICCY, Jarosławowi Bochenkowi – SEAT DYNAMICA, Stefanowi Hołujowi – HOTEL PARK, Stanisławowi Bisztydze i Ludwikowi Starzakowi.

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.