sobota, 27 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Kolejne sukcesy sumitów KS Dalin

informacja prasowa sekcji sumo KS Dalin Myślenice

W pięknej kieleckiej Hali Legionów rozegrane zostały zawody Pucharu Polski w Sumo, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników i zawodniczek.

Walki odbywały się na czterech matach w trzech grupach wiekowych: kadetów, młodzików i dzieci. KS Dalin Myślenice reprezentowało sześciu zawodników: Aleksandra Tomera, Karol Śmietanka, Kacper Kozak i Jakub Tomera w grupie dzieci, Jakub Tomera i Michał Śmietanka w grupie młodzik oraz Antoni Róg w grupie kadet. Tradycyjnie największe sukcesy odnieśli nasi najmłodsi zawodnicy, którzy stoczyli po trzy, lub cztery walki. Złoty medal wywalczył Kacper Kozak w kategorii do25 kg, medale srebrne natomiast: Karol Śmietanka w kat. do 28 kg i Jakub Tomera w kat. do 35 kg oraz brązowy Aleksandra Tomera w kat. do 27 kg. Pozostali zawodnicy z grup młodzików i kadetów przegrali swoje walki w fazie eliminacyjnej i nie zostali zakwalifikowani do rywalizacji w repasażach. Zaznaczyć należy, że wszyscy trzej debiutowali w swoich grupach wiekowych. Jakub Tomera był najlżejszym zawodnikiem w kat. wagowej do 45 kg i w związku z tym został również dopuszczony do rywalizacji w grupie dzieci do 35 kg gdzie wywalczył srebrny medal.

Wyjazd do Kielc, w którym uczestniczyła również szóstka zawodników z krakowskiej Bieżanowianki został dofinansowany przez Województwo Małopolskie za pośrednictwem Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

W tym samym czasie Jan Mastela uczestniczył w Dębicy w zgrupowaniu kadry narodowej połączonym z badaniami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów w Sumo. Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-27.05 w Loutraki (Grecja).

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.