sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

250 tysięcy na remont … piwnicy

250 tysięcy złotych otrzymała gmina Myślenice z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przeznaczeniem na realizację inwestycji w budynku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Jak poinformowali podczas specjalnie zwołanej w … piwnicach MOKiS konferencji prasowej p.o. dyrektora tej placówki Piotr Szewczyk oraz burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka (na naszym głównym zdjęciu) cała suma przeznaczona zostanie na zaadoptowanie piwnic budynku do potrzeb placówki.

Do tej pory przez kilkanaście ostatnich lat piwnice stały odłogiem, bowiem zalewane były wodami podskórnymi przepływającego w tym miejscu potoku. Nikt nie interesował się tym, aby ten niekorzystny stan rzeczy zmienić. Byłoby jednak grzechem nie wykorzystanie olbrzymiego potencjału (410 metrów kwadratowych powierzchni!) piwnic. Do takiego wniosku doszło obecne kierownictwo MOKiS (Piotr Szewczyk i Natalia Nowacka). Stosowny wniosek poparty został w gremiach ministerialnych przez ówczesnego jeszcze posła, a dzisiaj burmistrza miasta Jarosława Szlachetkę. – Nie zrobimy wszystkiego w jeden rok, ale myślę, że sukcesywnie uda się oddać podziemia budynku MOKiS za trzy lata – powiedział Jarosław Szlachetka, dodając, iż gmina w miarę posiadanych środków będzie dotować największą placówkę kulturalną w powiecie.

Najważniejsze jest teraz odwodnienie piwnic budynku, to jest punkt wyjścia do dalszych prac adaptacyjnych – powiedział Piotr Szewczyk. W wyremontowanych piwnicach znajdą się między innymi: lokum dla Stowarzyszenia Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto wraz z pomieszczeniem na galerię autorską, pracownia muzyczna, senioralna, część warsztatowa, edukacyjna i magazynowa.

Na zdjęciach stan aktualny podziemi MOKiS, które zostaną poddane procesowi adaptacji.

foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.