poniedziałek, 26 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

51 wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Informacja prasowa UMiG Myślenice
Etap przyjmowania zadań do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice zakończony. Mieszkańcy złożyli łącznie 51 projektów, których łączna suma opiewa na kwotę prawie trzech milionów złotych. Teraz zostanie przeprowadzona weryfikacja, a we wrześniu głosowanie, gdyż do zagospodarowania w miejskiego budżetu jest tylko milion złotych. Wygrane zadania zostaną zrealizowane przez Gminę Myślenice w 2020 roku.
Oprócz dziesięciu zadań ogólnomiejskich, najwięcej zgłoszono w myślenickim okręgu nr 1, gdzie rywalizować będzie pięć projektów. Po trzy zadania są w okręgu nr 2 w Myślenicach, a także w Drogini, Głogoczowie, Porębie i Trzemeśni. Tylko jeden projekt złożyli mieszkańcy Buliny, Chełmu, Łęk i Osieczan. W pozostałych sołectwach do urzędu wpłynęły po dwa formularze z zadaniami do Budżetu Obywatelskiego.
– Poprzez elektroniczną platformę zgłoszono 40 projektów, ale trzy wnioski zostały wycofane przez autorów. Na Dziennik Podawczy trafiło natomiast kolejnych 14 zadań w wersji papierowej. Już od pierwszego dnia przystąpiliśmy do weryfikacji zadań pod względem formalnym i merytorycznym. Autorzy zadań w przypadku ewentualnych braków mogą być wzywani przez urzędników do złożenia uzupełnień złożonych wniosków. Jeśli jednak otrzymają potwierdzenie mailowe najpierw o pozytywnie rozpatrzonej weryfikacji formalnej, a następnie merytorycznej, to znaczy, że ich zadanie zostanie poddane wrześniowemu głosowaniu – tłumaczy Marek Pajka z Wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Lista wniosków zgłoszonych BO 2020

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.