czwartek, 12 wrześniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

52 zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Gminy Myślenice złożyli 52 projekty w Budżecie Obywatelskim, na realizację którego z miejskiego budżetu w 2022 roku zostanie przeznaczony ponad milion złotych. Tradycyjnie już największa konkurencja będzie w zadaniach ogólnomiejskich, gdzie głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy.

– Po rocznej przerwie w Budżecie Obywatelskim Gminy Myślenice mieszkańcy mieli więcej czasu na przygotowanie swoich pomysłów i ich zgłoszenie. Dziękuję autorom wszystkich projektów za zaangażowanie w ten program. Teraz wszystkie 52 projekty zostaną sprawdzone pod względem formalnym i merytorycznym przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta i Gminy i mam nadzieję, że wszystkie pomyślnie przejdą weryfikację, przystępując tym samym do wrześniowego głosowania. Realizacja pomysłów wybranych w głosowaniu mieszkańców nastąpi w 2022 roku – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Na projekty ogólnomiejskie przewidziano 200 tys. złotych, a zgłoszono aż 10 takich zadań. Osiem projektów złożyli mieszkańcy miasta Myślenice, przy czym po cztery projekty rywalizować będą w obydwóch okręgach miejskich. Na terenach wiejskich najbardziej aktywni byli mieszkańcy Polanki, którzy zgłosili cztery propozycje, natomiast po trzy zadania zgłoszono w Borzęcie, Bysinie, Głogoczowie i Krzyszkowicach. Wrześniowe głosowanie będzie wymagało szczególnej mobilizacji mieszkańców sołectw Bęczarka, Bulina, Jasienica, Jawornik, Łęki i Zasań – w tych miejscowościach zgłoszono tylko po jednym projekcie, a więc zgodnie z regulaminem, by zostały skierowane do realizacji, zagłosować na zadanie będzie musiało co najmniej 15% mieszkańców uprawnionych do głosowania.

– Ostateczna lista projektów zaopiniowanych pozytywnie zostanie opublikowana do 3 września, natomiast od 16 do 24 września będzie trwać głosowanie zarówno w formie elektronicznej na platformie Budżetu Obywatelskiego, jak również za pomocą kart do głosowania. Przypominamy autorom projektów, że jednym z formalnych obowiązków jest dostarczenie na Dziennik Podawczy Urzędu Miasta i Gminy Myślenice oryginałów załączników – list poparcia oraz zgód dołączanych do projektów. Łącznie zgłoszono 57 projektów, jednak pięć z nich zostało wycofanych lub usuniętych przez autorów – wyjaśnia Marek Pajka z Wydziału Promocji, Współpracy Sportu i Kultury UMiG Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.