sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

79. Tour de Pologne ponownie przejedzie przez Gminę Myślenice!

Myślenicki Rynek po raz kolejny zamieni się w strefę kibica jednej z premii na odcinku trasy 79. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Myślenice znajdą się na trasie siódmego etapu najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. Kolarze na trasie ze Skawiny do Krakowa wjadą do Myślenic tzw. starą zakopianką na Zarabiu i popędzą w stronę Rynku, gdzie zlokalizowana będzie premia lotna.
Wyścig kolarski budzi wielkie emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców, dlatego serdecznie zapraszamy do kibicowania na trasie. Jednocześnie przejazd peletonu kolarskiego spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu w godzinach popołudniowych – w imieniu organizatorów prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków i sygnałów osób kierujących ruchem.
Przy okazji tak wielkiej imprezy jaką niewątpliwie jest Tour de Pologne, planujemy na Rynku zorganizować dla mieszkańców strefę kibica, gdzie z bliska będzie można zobaczyć sprinterski wyścig o premię lotną LOTTO zlokalizowaną na środku ulicy Kościuszki w obrębie myślenickiego Rynku. Kibicom rozdamy charakterystyczne pasterskie dzwonki, chcemy symbolicznym dźwiękiem wprowadzić kolarzy w górskie klimaty rodem z Giro di Italia. W końcu nasze polskie góry zaczynają się właśnie w Myślenicach. Przy okazji w pobliżu odbędą się pokazy trialu rowerowego, zorganizujemy miasteczko rowerowe, być może uda się przeprowadzić kurs na kartę rowerową dla uczniów szkół – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.
Czasowe zamknięcie dróg w obrębie Gminy Myślenice z powodu wyścigu Tour de Pologne planowane jest w piątek 5 sierpnia w godzinach od 15:00 do 17:00.
Jak wygląda trasa przejazdu 79. Tour de Pologne UCI World Tour przez Gminę Myślenice? Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami!
Zamknięcie dróg planowane jest minimum 30 minut przed przejazdem peletonu Tour de Pologne. Kolarze wjadą do Gminy Myślenice około godziny 15:30 tzw. starą zakopianką (ulica Mostowa). Następnie ulicą Piłsudskiego pojadą w stronę Rynku przez ulice Słowackiego i Kościuszki. Na płycie Rynku zlokalizowana będzie lotna premia LOTTO, a także strefa kibica przygotowana przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice. Wyjeżdżając z Rynku, peleton kolarski przejedzie ulicami Traugutta i Sienkiewicza w stronę Polanki i Zawady. To będzie siódmy – ostatni etap Tour de Pologne UCI World Tour, który wyruszy ze Skawiny zaś meta zlokalizowana będzie na krakowskich Błoniach.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.