czwartek, 22 lutegoMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Informacja prasowa UMiG Myślenice

W dniu dzisiejszym zaprezentowana została nowo zainstalowana stacja pomiaru jakości powietrza. Urządzenie, które zlokalizowano nieopodal boiska KS Górki, pozyskano dzięki współpracy i przychylności Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Stacja będzie mierzyć w szczególności jakość powietrza w kontekście pyłu zawieszonego pm10, czyli tego, który podawany jest jako definicja zanieczyszczenia przy komunikatach ostrzegawczych, jeżeli dochodzi do znacznego przekroczenia norm.

Istotnym jest fakt, że mieszkańcy na bieżąco będą mogli monitorować wskazania ze stacji korzystając ze strony internetowej GIOŚ lub przy użyciu aplikacji mobilnej. Stacja na bieżąco przesyła pomiary, odświeżając wyniki co godzinę.

To kolejny zdecydowany krok w stronę poprawy jakości powietrza na terenie Miasta i Gminy Myślenice. Urządzenie jest w pełni profesjonalne i zostało zarejestrowane w bazie GIOŚ. Warto wspomnieć, że dzisiejsze wydarzenie jest pewnego rodzaju ukoronowaniem ostatnio podjętej akcji w ramach dbania o zdrowie naszych najmłodszych obywateli, gdyż do oddziałów przedszkolnych przekazane zostały oczyszczacze powietrza w liczbie kolejnych 27 sztuk.

W Polsce mamy około 280 stacji pomiarowych z czego 170 stanowią urządzenia bardzo zbliżone charakterystyką do tej, którą mamy w Myślenicach, a do tej pory najbliższe odpowiedniki można było znaleźć w Skawinie czy w Krakowie co stanowi szczególne wyróżnienie dla Myślenic. Stacja pochodzi od światowego lidera w tej dziedzinie, a mianowicie z renomowanej firmy Envea.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.