Ani się obejrzeliśmy jak „Sednu” „stuknęło” 15 lat. Wprawdzie pierwszy numer naszego miesięcznika ukazał się w grudniu 2007 roku, zatem równe 15 lat mija w grudniu tego roku, ale chcąc wyprzedzić ewentualne przeciwności losu postanowiliśmy uczcić jubileusz już teraz. Wszystkich sympatyków „Sedna” zapraszamy 9 września na godzinę 18 do budynku myślenickiego Muzeum Niepodległości na wernisaż wystawy jubileuszowej, której eksponatami będą okładki wszystkich 178 numerów gazety, jakie na przestrzeni 15 lat ukazały się na lokalnym (czyt. powiatowym) rynku wydawniczym.
Piętnaście lat obecności „Sedna” w przestrzeni prasowej powiatu myślenickiego to praca wielu ludzi. Niektórzy z nich od dawna z gazetą nie współpracują, ale nie oznacza to jednak, że ich wysiłek poszedł na marne. Każdy z nich w swoim czasie dołożył cegiełkę do produktu, któremu na imię „Sedno”. Oto osoby, które kiedyś i obecnie (nazwiska wytłuszczonym drukiem) tworzyły gazetę: Rafał Zalubowski, Filip Kmera, Karolina Kmera, Grażyna Drożdż, Krzysztof Lalik, Greta Jaros, Iwona Dobrzyńska-Bicz, Karina Kiczek, Agnieszka Wargowska-Dudek, Radosław Kula, Katarzyna Ralska-Staszel, Wit Balicki, Marek Kosiba, Piotr Marzec (karykatury), Beata Piątek, Antonina Sebesta, Jan Koczwara, Agnieszka Zięba, Marek Stoszek, Andrzej Boryczko, Krystyna Łętocha, Teresa Święch, Jerzy Fedirko, Agnieszka Cahn, Marta Zając, Jerzy Krygier, Latarnik Postępu. „Sedno” to także nasi wspaniali reklamodawcy z Janem Burkatem i Zbigniewem Wilkiem (pełniącym również ważną rolę wydawcy gazety) na czele. To także Marian Mleczek (Husqvarna), Robert Gdula (Certus), Jarosław Bochenek (Seat Jawornik), Magdalena i Jan Dziadkowcowie (Cukiernia Dziadkowiec) oraz UMiG Myślenice
Wystawa, na którą zapraszamy jest swoistym dokumentem zmian, jakie przez 15 lat zachodziły w „Sednie”. Zmieniała się szata graficzna, zmienił format gazety, krystalizował skład kolegium redakcyjnego. Sama wystawa jest dziełem rąk jej kuratorów: Agnieszki Turskiej, Justyny Łętochy i Jurka Fedirki, miejsca wystawowego udzieliło nam kierowane przez dr Łukasza Malinowskiego Muzeum Niepodległości, projekty plakatu i zaproszeń wykonała Kinga Piwowarczyk, finansowo wspomogli nas: dr Stanisław Bisztyga, firma Vargen oraz Centrum Handlowe „Stara Cegielnia” Jan Burkat.
Przyjdźcie, proszę, 9 września o 18 do Muzeum Niepodległości, aby świętować jubileusz wraz z nami.