informacja prasowa LGD „Ziemi Myślenickiej”
W murach myślenickiego Muzeum Niepodległości odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Myślenickiej”. Miało na celu wprowadzenie zmian statutowych, które ułatwią pracę, uzupełnienie składu zarządu i komisji rewizyjnej oraz pozwolą zaproszonym przedstawicielom gmin m.in. gminy Wiśniowa oraz Mszana Dolna, zainteresowanych członkostwem w LGD, zapoznać się z możliwościami i szansami jakie daje członkostwo, zwłaszcza w zakresie skorzystania z różnego rodzaju programów wsparcia dla kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, fundacji, przedsiębiorców, klubów sportowych i wielu innych, dzięki środkom w wysokości około 38 000 000 złotych przeznaczonych na realizację tych zadań.
– To ogromna szansa dla wszystkich którzy będą chcieli spróbować aplikować o środki z tych programów. Zwłaszcza Ci, którzy do tej pory nie korzystali z wsparcia i współpracy z żadnym LGD. Nasze działania są przejrzyste i transparentne, a nasza Lokalna Strategia Rozwoju była najlepsza z wszystkich poddanych ocenie z okolicznych LGD, stąd wygraliśmy konkurs – mówił na zebraniu prezes zarządu Bogusław Stankiewicz (wywiad z prezesem w marcowym numerze SEDNA)
Podczas Walnego Zgromadzenia wprowadzono także zmiany w statucie, które dotyczyły m.in. możliwości tworzenia biur terenowych LGD, o co wnioskowali członkowie i przedstawiciele gmin, chcących przystąpić do stowarzyszenia.
Walne zebranie powołało do zarządu panie: Urszulę Surowiec i Karolinę Zapałę oraz do Komisji Rewizyjnej panią: Teresę Francuziak. Na walnym obecni byli członkowie stowarzyszenia, a także przedstawiciele gmin spoza powiatu.
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Ziemi Myślenickiej”, zwane dalej jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, będących przedstawicielami publicznych i prywatnych interesów społeczno-gospodarczych oraz mieszkańców, działającym niezarobkowo.
foto: archiwum