informacja prasowa UMiG Myślenice
Nowa murawa z automatycznym systemem nawadniania, bieżnia lekkoatletyczna, dwa dodatkowe boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią i trybuna na dwa tysiące miejsc z pełnym zagospodarowaniem przestrzeni pod siedziskami – tak w skrócie prezentuje się plan na przebudowę stadionu miejskiego Dalinu Myślenice. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z firmą Interhall z Katowic na wykonanie modernizacji stadionu, a całkowity koszt wyniesie 30 498 000,00 zł.
– To historyczna chwila dla Myślenic, dla klubu sportowego Dalin Myślenice i całej sportowej społeczności naszego miasta. Myślenice zasługują na stadion miejski z prawdziwego zdarzenia, dostosowany do wymogów rozgrywek wysokiego szczebla rozgrywkowego, a bieżnia i dodatkowe udogodnienia pozwolą na korzystanie z obiektu także przez zawodników innych dyscyplin sportowych niż piłka nożna. Z boiska korzystają piłkarze Dalinu Myślenice, piłkarki Respektu Myślenice, ale też Wisła Kraków. Dzięki współpracy z Zarządem Klubu oraz naszej ciężkiej pracy związanej z opracowaniem projektu, pozyskaniem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych możemy przystąpić do realizacji kolejnej ważnej sportowej inwestycji dla Myślenic. Nowoczesny stadion będzie wizytówką naszego miasta – powiedział podczas aktu podpisania umowy burmistrz Jarosław Szlachetka.
Gmina Myślenice pozyskała dofinasowanie na realizację tego zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 25 milionów złotych. Wkład Gminy Myślenice to kwota ok. 5 mln zł. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział przedstawiciele zarządu klubu na czele z prezesem Tomaszem Bargielem, poseł Władysław Kurowski, radny wojewódzki Robert Bylica oraz kierownictwo Urzędu Miasta i Gminy Myślenice i Wydziału Inwestycji.
Roboty budowlane rozpoczną się od prac rozbiórkowych zadaszonej trybuny widowiskowej, rozbiórką budynku gospodarczego i budynku sprzedaży biletów. Rozebrany zostanie też odcinek kanalizacji opadowej oraz tablica wyników. Następnie wykonawca przystąpi do budowy zadaszonej trybuny widowiskowej wraz z zagospodarowaniem przestrzeni pod trybuną, a także przebudowę głównej płyty murawy. Inwestycja swoim zakresem obejmuje m.in. takie elementy jak budowa budynku sanitarno-szatniowego z pomieszczeniami pomocniczymi, budowa wolnostojącej wiaty biletowej, budowa boiska sportowego z nawierzchnią z trawy naturalnej oraz instalacją nawadniającą i odwodnieniem drenażowym, budowa bieżni lekkoatletycznej, budowa dwóch boisk sportowych z nawierzchnią syntetyczną i odwodnieniem drenażowym, budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym (ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, bramki wejściowe), budowa ogrodzenia w formie piłkochwytów, budowa tablicy wyników na konstrukcji stalowej wraz z instalacjami elektryczną i teletechniczną oraz budowa zewnętrznej infrastruktury technicznej obejmującej: kanalizację opadową, dwanaście zbiorników szczelnych na wody opadowe, oświetlenie zewnętrzne, niskoprądową instalację monitoringu oraz nagłośnienia, czy wewnętrzny układ komunikacyjny (stanowiska postojowe, dojście i dojazd do budynku).
Foto: archiwum gminne