informacja prasowa UMiG Myślenice
To historyczny moment dla społeczności Jawornika. We wtorek 7 września 2021 burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę z wykonawcą budowy Przedszkola Samorządowego w Jaworniku – firmą Eko-Rem-Bud z Łabowej. Całkowity koszt wykonania nowego budynku wyniesie 5 545 520,00 zł, a czas budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu potrwa nieco ponad rok.
– Mówimy o historycznej chwili dla społeczności Jawornika, a szczególnie tych najmłodszych obywateli. Po wielu latach oczekiwań w końcu będą mogli uczęszczać do nowego Przedszkola i uczyć się w odpowiednich warunkach. Szczególnie się cieszę, że inwestycja, którą zapowiadałem w 2018 roku w kampanii wyborczej, dzisiaj przechodzi w stan realizacji. Jeszcze raz dziękuję za środki na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnej panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz panu posłowi Władysławowi Kurowskiemu, który wspomagał nas w ich pozyskaniu. Dziękuję również wszystkim osobom, które były dobrymi ambasadorami tej inwestycji, bo zarówno radny Wacław Szczotkowski, jak przewodniczący Rady Sołeckiej Dariusz Łabędzki, cały czas nas dopingowali, aby podjąć odpowiednie decyzje w kierunku budowy nowego przedszkola. Podpisanie umowy z wykonawcą to świetne informacje dla społeczności Jawornika, dyrekcji oraz rodziców. Za nieco ponad rok powstanie nowe przedszkole – mówił na konferencji prasowej w Jaworniku burmistrz Jarosław Szlachetka.
Nowy budynek Przedszkola Samorządowego w Jaworniku powstanie na działce nr 1316/10, naprzeciw Szkoły Podstawowej w Jaworniku. Inwestycja prowadzona przez gminę Myślenice zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nadzór inwestorski przy budowie Przedszkola w Jaworniku będzie sprawował Grzegorz Mirek.
Zgodnie z opracowaną dokumentacją przedmiotem inwestycji jest budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym przewidziany dla 125 dzieci. Zaprojektowano przedszkole z czterema oddziałami mogącymi przyjąć po 25 dzieci oraz oddział żłobkowy. Budynek zostanie wyposażony w pełne zaplecze kuchenne. Projektowany budynek przedszkola to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 35 stopni. Bryła budynku w kształcie prostokąta. Budynek składa się z części dwukondygnacyjnej: parter i poddasze użytkowe.
Foto: Maciej Hołuj