Aleksander Trystuła laureatem gminnej edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych

Przeczytało: 210

informacja prasowa UMiG Myślenice

Rozstrzygnięto czternastą Gminną Edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, a spośród wyróżnionej ósemki laureatem w Gminie Myślenice został Aleksander Trystuła. Nagrody wręczał burmistrz Jarosław Szlachetka.

– Dziękuję za nominację do tego konkursu i wielkie wyróżnienie jakim jest nagroda laureata konkursu gminnego „Ośmiu Wspaniałych”. Jako wolontariusz w ostatnich latach aktywnie działam w ramach wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych, a także w zbiórkach żywności, czy artykułów codziennego użytku we współpracy z Caritas Betania. Moja działalność to także liczne kwesty, takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy wolontariat przy Smyk Fest im. Kacperka Chodurka w Myślenicach, a na co dzień działam też w samorządzie szkolnym, gdzie pełnię funkcję przewodniczącego szkoły – mówił podczas autoprezentacji Aleksander Trystuła, laureat gminnego konkursu samorządowego „Ośmiu Wspaniałych.”

Ideą Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promocja wśród młodzieży szkolnej wolontariatu oraz zachowań prospołecznych. Oprócz laureata Aleksandra Trystuły wśród wyróżnionych Ośmiu Wspaniałych za rok szkolny 2019/20 znaleźli się Karolina Ingarden, Dawid Zięba, Gabriela Skałka, Aleksandra Chodur, Natalia Olesek, Katarzyna Orawin oraz Magdalena Kurek. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

– Gratuluję wszystkim wyróżnionym oraz laureatowi gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Zależało mi bardzo żeby się z Wami spotkać na uroczystym podsumowaniu tego konkursu, który jest mi szczególnie bliski, z uwagi na fakt, że przed laty byłem na Waszym miejscu jako jeden z laureatów. Chciałbym, żeby to wyróżnienie podziałało na Was mobilizująco. Kiedy sam zostałem wyróżniony przez jury konkursowe, dostałem dodatkowego zastrzyku energii i zacząłem coraz więcej działać społecznie, promując wolontariat w różnych organizacjach. Liczę na to, że również nie poprzestaniecie na laurach i będziecie działać na rzecz Waszych miejscowości oraz w lokalnych organizacjach mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

W jury konkursowym pracowały dyrektor ZPO w Borzęcie Marzena Bylica, nauczyciel SP Nr 3 w Myślenicach Grażyna Jędrzejowska, współpracownik Fundacji Świat na Tak Anna Kordas oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach Beata Kowalska i Renata Marzec. Gminną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków przeprowadził Wydział Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice.