Apel burmistrza Myślenic

Przeczytało: 149

Szanowni Państwo,
sytuacje do jakich dochodzi w ostatnich dniach na myślenickim rynku mogą być przyczyną tragedii. Każdy ma prawo tak do swoich poglądów, jak i manifestowania ich. Nie zapominajmy jednak, że choć wiele może nas różnić, to łączyć powinno nas jedno: walka z pandemią.Wobec pogarszającej się sytuacji, także w naszej gminie zachowujmy się odpowiedzialnie – bo konsekwencje naszych działań mogą wpłynąć na zdrowie i życie wielu mieszkańców, w tym naszych rodzin i bliskich.
W całej Gminie Myślenice w ostatnich dniach notujemy coraz większą ilość zachorowań. Także sytuacja w powiecie i w całym województwie jest bardzo poważna – w sytuacji bardziej gwałtownego wzrostu chorych, staniemy przed groźba paraliżu służby zdrowia! Już teraz otrzymuje liczne sygnały o problemach nie tylko naszego szpitala, ale i innych placówek w całym województwie.
Powtarzam: każdy ma prawo do manifestowania swojego zdania, ale możemy wybrać taką formę protestu, która nie naraża innych ludzi. Zachowajmy spokój i rozwagę, stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Nie dajmy się zmanipulować, czy sprowokować do działań, których konsekwencje będą nieodwracalne.
JarosławSzlachetka
Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice