czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Artur Kasicki nowym komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z sekretarzem gminy Myślenice Robertem Pitalą oficjalnie przedstawił społeczności oraz strażnikom miejskim ich nowego sternika. Komendantem Straży Miejskiej w Myślenicach został Artur Kasicki, który przez ostatnie 10 lat pełnił służbę w krakowskiej Straży Miejskiej, łącznie przez 30 lat pracował w służbach mundurowych.

Artur Kasicki to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Krakowskiej, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował jako naczelnik w Straży Miejskiej w Krakowie, był komendantem Policji w Słomnikach, Skawinie oraz Krakowie, pracował również w Wojsku Polskim w 6 Brygadzie Powietrzno-Desantowej w Krakowie. Nowy komendant myślenickiej Straży Miejskiej w swoim zawodowym CV ma również pracę jako dowódca zabezpieczeń imprez masowych, takich jak Euro 2012, czy Światowe Dni Młodzieży. Ponadto pracował jako wykładowca w PSWZ w Raciborzu na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, jako nauczyciel w Szkole Policji w Katowicach, wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego w Krakowie oraz prowadził szereg szkoleń. Komendant Kasicki przejął stanowisko po pełniącym obowiązki tymczasowo Krzysztofie Spytku.

Dziękuję panu burmistrzowi za powierzone mi zadanie i cieszę się, że podejmuję służbę komendanta Straży Miejskiej na tak pięknej ziemi myślenickiej, charakteryzującej się urokliwymi miejscami, a co najważniejsze z bardzo sympatyczną społecznością lokalną. To chcę jasno podkreślić, ponieważ jestem przekonany, że będzie nam się bardzo dobrze współpracowało. O objętych celach strategicznych jeszcze przyjdzie czas rozmawiać, jednak już teraz mogę powiedzieć, że myślenicka Straż Miejska w bardzo dobry sposób realizuje czynności wynikające z ustawy o strażach miejsko-gminnych. Z tego miejsca zapewniam, że dopełnimy wszelkich starań, by nasze zadania realizować w sposób profesjonalny – powiedział Artur Kasicki, nowy komendant Straży Miejskiej w Myślenicach.

Mam nadzieję, że osoba nowego komendanta w pełni wykorzysta możliwości i potencjał, jakim dysponuje nasza Straż Miejska. Jestem przekonany, że strażnicy będą skuteczniej wypełniać powierzone im zadania i lepiej spełniać oczekiwania całej wspólnoty samorządowej – dodał burmistrz Jarosław Szlachetka.

Foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.