czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Aspirant sztabowy Marian Rokosz odszedł na emeryturę

Po trzydziestu latach pracy odszedł na emeryturę aspirant sztabowy Marian Rokosz. Przez wiele lat, bo od września 2009 roku, Marian Rokosz pełnił funkcję rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Niezliczoną ilość razy dostarczał dziennikarzom informacji o wypadkach, pożarach i zdarzeniach. Można było dzwonić do Niego o każdej porze dnia i nocy zawsze licząc na fachową i pełną informację.

Przez 26 lat aspirant sztabowy Marian Rokosz pełnił także funkcję zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w PSP Myślenice (prawdopodobnie najdłużej pełniący tę funkcję strażak zawodowy w Polsce). Zapytany dlaczego mimo siły wieku odchodzi na emeryturę Marian Rokosz powiedział, iż przyszedł czas, aby oddzielić kreską jeden etap życiowy i rozpocząć drugi. Na pytanie jaki? nasz rozmówca nie potrafił jeszcze precyzyjnie odpowiedzieć. – Na razie zajmuję się 3 i pół miesięczną wnuczką, potem zastanowię się co dalej. Jest kilka pomysłów, ale nie chcę ich na razie zdradzać.

W Komendzie Powiatowej PSP wyznaczono już następcę Mariana Rokosza. W roli zastępcy dowódcy JRG zastąpi go młodszy brygadier Roman Ajchler, który być może będzie także pełnił funkcję nowego rzecznika prasowego KP PSP w Myślenicach.

Na zdjęciu: Marian Rokosz

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.