sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Autobusy na linii Myślenice – Kraków będą jeździć częściej!

informacja prasowa UMiG Myślenice

Pięć kursów obsługiwanych przez autobusy Kolei Małopolskich przybędzie na trasie Myślenice – Kraków, poinformował na briefingu prasowym burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka. To efekt ustaleń wypracowanych wspólnie z przewoźnikiem w odpowiedzi na zgłoszenia i propozycje przesyłane przez podróżnych za pomocą formularza na stronie www.myslenice.pl

Od początku roku linię Myślenice – Kraków obsługują autobusy Kolei Małopolskich. Z przewozów skorzystało już ponad 70 tysięcy pasażerów, a linia cieszy się bardzo dobrą opinią. To jedyny przewoźnik, który przewozy do Krakowa realizuje wyłącznie autobusami. Są to pojazdy spełniające najwyższe normy ekologiczne, wyposażone w klimatyzację oraz wyświetlacze elektroniczne, a większość z nich to autobusy niskowejściowe, bez schodków w drzwiach, umożliwiające łatwy przewóz osób na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.

Jedną z najczęstszych uwag zgłaszanych w elektronicznym formularzu była częstotliwość kursów i od 1 kwietnia ten postulat zostanie zrealizowany – Koleje Małopolskie zapewnią dodatkowych pięć kursów w dni robocze.

– Nowy rozkład przygotowany przez Koleje Małopolskie, dostosowany zgodnie z sugestiami mieszkańców jest potwierdzeniem, że ta linia będzie funkcjonować. Jestem przekonany, że ta nowa siatka połączeń będzie lepiej służyła podróżnym, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do korzystania z bezpiecznych przewozów na linii Myślenice – Kraków, realizowanych przez nowoczesne autobusy Kolei Małopolskich – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Nowy rozkład jest dowodem na to, że zarówno gmina jak i przewoźnik słuchają głosu podróżujących i zgodnie z ich sugestiami moderują rozkłady. Jednym z takich przykładów jest wprowadzenie przejazdu z Krakowa do Myślenic o godz. 22:15 w dni robocze.

– Od kiedy uruchomiliśmy na stronie internetowej Myślenic formularz „Transport publiczny – Zgłoś uwagi” trafiły do nas dziesiątki wniosków, sugestii i uwag, które na bieżąco przekazywaliśmy do Kolei Małopolskich. W oparciu o zgłoszenia mieszkańców udało się jeszcze bardziej dopasować ofertę przewozową na linii A1. Skorygowane zostały godziny odjazdów i zapadła także decyzja o uruchomieniu dodatkowych kursów. Dziś będzie ich na trasie 42 dziennie w dni robocze (21 tam i z powrotem), a niespełna 5 lat temu w ogóle o kursie autobusem z Myślenic do Krakowa można było tylko pomarzyć. Cieszę się z tego sukcesu – powiedział wiceburmistrz Mateusz Suder

Pierwszy kurs, w dni robocze, odjeżdża z Myślenic w kierunku Krakowa o godzinie 04:30, a ostatni o godz. 22.15. Natomiast z Krakowa do Myślenic pierwszy kurs jest o 5:45, a ostatni o 23:30. W soboty, pierwszy kurs do Krakowa jest także o godzinie 04:30, a w niedzielę i święta o godz. 5:30. Ostatni kurs linii A1 z Krakowa do Myślenic w soboty ma zaplanowany odjazd o godzinie 23:30, a w niedziele i święta o godz. 21:30. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie Kolei Małopolskich. Do dyspozycji pasażerów jest też aplikacja KiedyPrzyjedzie, gdzie można znaleźć rozkłady jazdy w czasie rzeczywistym i informacje o opóźnieniach.

Ceny biletów pozostają bez zmian. Nowością będzie możliwość płacenia kartą w autobusie. Przypomnijmy, bilet jednorazowy, normalny na trasie Myślenice – Kraków kosztuje 8,00 zł, ale w aplikacji iMKA ten sam bilet można zakupić za 7,20 zł. Bilety miesięczne tam i z powrotem kosztują: normalny – 176,00 zł; studencki – 86,24 zł, uczniowski – 89,76 zł. Bilety miesięczne można zakupić: w punktach stacjonarnych oraz w mobilnych punktach sprzedaży, informacja o ich dostępności pojawi się zawsze przed końcem miesiąca na stronie Kolei Małopolskich oraz na profilu Autobusowych Linii Dowozowych, normalne bilety miesięczne są dostępne również w iMKA oraz w systemie MKA, bilety z ulgami ustawowymi ze względu na wymagania prawne dostępne są tylko stacjonarnie. Bilety jednorazowe można zakupić: u kierowcy, w wybranych punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu MDA w Krakowie oraz w aplikacji iMKA. Kupując bilet można skorzystać z uprawnienia do ulgi, która przysługuje m.in. dla dzieci, osób niepełnosprawnych, seniorów, studentów oraz uczniów.

Foto:archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.