sobota, 13 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Autokarem do Krakowa

Regularne przewozy komfortowymi i bezpiecznymi autokarami to kolejna zapowiadana zmiana komunikacyjna na mapie Miasto i Gmina Myślenice. Po wielomiesięcznych staraniach w formie pracy i formalności od dzisiaj ruszają kursy na trasie Kraków – Myślenice. Mieszkańcy miasta i gminy mogą teraz podróżować w zachodnioeuropejskim standardzie.

Kursy dostosowane są w taki sposób, aby mieszkańcy bez trudu mogli korzystać z linii, niemalże już od świtu, aż do późnych godzin wieczornych. Autobusy, które kursują na wspomnianej trasie, są pojazdami wysokopojemnymi, gdzie liczba pasażerów waha się od 39-64 miejsc. Ilość kursów w ciągu dnia to 32 do 34, od poniedziałku do piątku, z czego dwa ostatnie kursy wieczorne będą oscylować nawet przed północą, co sprawia, że rozkład jazdy jest bardzo elastyczny.

Oferta biletowa jest bardzo bogata i dostosowana do szerokiego zakresu grup osobowych. Warto dodać, że przewoźnik, ze względu na panujące obostrzenia, deklaruje również dostarczenie zakupionego biletu miesięcznego pod wskazany adres.

Połączenie, po analizie, dostosowane zostało do potrzeb i oczekiwań podróżujących. Oprócz klasycznych autobusów, na trasę wyruszą również „niskopodłogowce”, ułatwiające podróż osobom niepełnosprawnym lub mamom z dziećmi, do autobusu będzie również można zabrać rower.

Do dyspozycji pasażerów jest również aplikacja mpks.kiedyprzyjedzie.pl, gdzie na bieżąco można zweryfikować aktualny czas przyjazdu autobusu.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.