czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

„Bezpieczna kobieta”. Straż Miejska ogłasza nabór na kurs samoobrony

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Myślenicach
Straż Miejska w Myślenicach rozpoczyna nabór Pań w wieku 18 – 55 lat chętnych do udziału w kolejnej edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „BEZPIECZNA KOBIETA”. W ramach szkolenia odbędą się nieodpłatne zajęcia z samoobrony oraz turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.
Projekt „Bezpieczna Kobieta” to rodzaj specjalistycznych treningów, które pozwalają opanować strach wywołany brutalnością napadu, kształtują podstawowe nawyki obronne oraz uczą jak neutralizować działania potencjalnych napastników. W programie szkolenia uwzględniono miedzy innymi: podstawy wiktymologii (czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa), trening pewności siebie i zachowania przy spotkaniu z napastnikiem. Instruktorzy samoobrony i trenerzy w trosce o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczestniczek kursu, będą przekazywali wiedzę pomocną w przewidywaniu niebezpieczeństw. Będą uczyć jak umiejętnie dopasowywać środki obrony do rodzaju agresji. Kursantki zapoznają się z prostymi, ale za to bardzo skutecznymi technikami obezwładniania napastnika. Uczestniczki zajęć dowiedzą się także, jak wykorzystać do samoobrony przedmioty codziennego użytku np. torebkę, klucze, książkę, parasolkę, dezodorant, długopis itp. W ramach kursu przeprowadzony zostanie darmowy turniej strzelecki z broni długiej. Przed turniejem strzeleckim dla chętnych osób istnieje możliwość zorganizowania biegu przeszkodowego na dystansie 2 do 3 km. Kurs będzie prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów, instruktorów: systemu Savbor, Flama, Kapap, taktyk i technik interwencji, boksu, boksu tajskiego i karate. Szkolenia będą się odbywać w systemie weekendowym w soboty w dniach 9, 16, 23, 30 listopad 2019 r. w godz. 17.00 – 20.00, w sali sztuk walk przy Hali Widowiskowo Sportowej, ul. Zdrojowa 9 w Myślenicach.
Uczestniczką może być osoba pełnoletnia, wobec której brak przeciwwskazań do udziału w szkoleniu ze względu na stan zdrowia. Zajęcia odbywać się będą na macie judo, na którą wchodzimy w skarpetkach lub boso. Obowiązuje strój sportowy. Warto ze sobą wziąć wodę do picia.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 8 listopada 2019 r. do godz. 14,00, na adres e-mail: sm@myslenice.pl, t.burkat@myslenice.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 22.00 pod nr telefonu (012) 639 23 23, 609 600 003.
Decyduje kolejność zgłoszeń, bez znaczenia pozostaje czy ktoś brał już udział kursie czy też pierwszy raz chce spróbować swoich możliwości. Nie zwlekaj zapisz się już dziś!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.