środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów w Gminie Myślenice

informacja prasowa UMiG Myślenice

Zdrowo i sportowo w Gminie Myślenice” to projekt polegający na organizacji i przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z prezesem spółki Sport Myślenice Michałem Funkiem na realizację tych zajęć.

– Organizacja zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla wszystkich” w wysokości 13 tys zł oraz zapewnieniu wkładu własnego przez gminę Myślenice. Cieszę się, że sięgamy po kolejne środki zewnętrzne, a z zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej skorzysta około 130 uczniów z klas I-VIII samorządowych szkół podstawowych. Głównym założeniem i celem organizacji tych zajęć jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy. Co najważniejsze uczniowie skorzystają z tych zajęć bezpłatnie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Projekt pilotażowo jest realizowany dla uczniów dziesięciu szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Myślenice oraz skierowany będzie do wszystkich uczniów i uczennic w gminnych szkołach. Zajęcia realizowane będą od kwietnia do listopada 2023 r. (z wyłączeniem wakacji) i odbywać się będą w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach przy ul. Zdrojowej 9 w salce fitness. Treningi poprowadzą instruktorzy, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Całkowita wartość dodatkowych zajęć wyniesie 27 200 złotych. To pierwszy tego typu projekt realizowany przez Gminę Myślenice.

– Treningi będą trwać przez dwadzieścia tygodni z częstotliwością jednego treningu w tygodniu trwającego 60 minut w grupach do 20 osób. Dziękuję burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za możliwość realizacji zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów gminnych szkół podstawowych na obiektach spółki Sport Myślenice. Jestem przekonany, że dodatkowe ćwiczenia z wykwalifikowaną kadrą trenersko-instruktorską pozwolą na sportowy rozwój dzieci i młodzieży, a także zapewnienie dodatkowej aktywności poza zajęciami szkolnymi. To podstawowy cel przyświecający projektowi pod nazwą „Zdrowo i Sportowo w Gminie Myślenice – mówi Michał Funek, prezes spółki Sport Myślenice.

Głównym celem zadania jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej jako uzupełnienie i wsparcie prowadzonego w trakcie nauki szkolnej procesu rozwojowego. W zajęciach wezmą udział uczniowie z następujących szkół: SP nr 1 w Myślenicach, SP nr 3 w Myślenicach, SP 4 w Myślenicach, SP w Bęczarce, SP w Bysinie, SP w Głogoczowie, SP w Jasienicy, SP w Krzyszkowicach, SP w Trzemeśni oraz SP w Zawadzie.

Foto: archiwum gminne

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.