czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach zaprasza

W roku szkolnym 2020/21 podporządkowani rygorom sanitarnym w czasie pandemii COVID-19 podajemy Państwu aktualne, nieco skrócone godziny pracy Biblioteki Pedagogicznej: poniedziałek, środa od 9.00 do 15.00, wtorek, czwartek, piątek od 12.00 do 17.00, w 1 i 3 sobotę miesiąca zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00

Z powodu wskazań sanitarnych zalecamy kontakt z nami drogą mailową pod adresem – filia.myslenice@pbw.edu.pl lub telefoniczną pod nr 12 272-05-07.

W obecnej, wyjątkowej sytuacji sanitarnej przypominamy Państwu nowe zasady korzystania z Biblioteki, które obowiązują do odwołania:

– zbiory udostępniane są wyłącznie na zewnątrz

– czytelnia i katalogi nieczynne do odwołania

– zachęcamy do pobierania kodów do ibuków, gdzie nasi Czytelnicy mają darmowy dostęp do ponad 1000 książek w wersji elektronicznej

– zalecamy wcześniejsze zamawianie książek telefonicznie lub mailowo

– na życzenie Czytelników wykonujemy bezpłatne skany artykułów z czasopism pedagogicznych

– na czas pandemii zawieszone są wypożyczenia międzybiblioteczne

– na terenie budynku Biblioteki Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

Pomoc w pracy zdalnej nauczyciela. Brak pomysłów na ciekawą lekcję ? Zmęczenie, wypalenie zawodowe? Nauczycielom pomożemy wyszukać lub opracować materiały dydaktyczne do pracy zdalnej i stacjonarnej. Zadzwoń lub napisz maila- jesteśmy by Wam pomagać.

Piszesz pracę magisterską, licencjacką, czy doktorat ? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w bibliograficznych poszukiwaniach. Zeskanujemy i wyślemy mailem potrzebny Ci artykuł z czasopisma.

Przygotowujesz się do matury? Koniecznie zapisz się do Biblioteki Pedagogicznej, mamy dla Ciebie bogatą ofertę lektur, opracowań i literatury poszerzającej Twoją wiedzę nie tylko z języka polskiego. Fachowa kadra nauczycielska pomoże Ci w przygotowaniach.

Nie tylko nauka czyli wykorzystajmy ten przymusowo dany nam czas Czas pandemii koronawirusa to bezprecedensowe i trudne doświadczenie dla nas wszystkich. Postarajmy się pomagać sobie wzajemnie. Ten czas wykorzystajmy przede wszystkim dla siebie i swoich bliskich. W poprawie relacji pomóc może nam mądra książka. Sięgajmy po nią, gdy znużeni izolacją nie wiemy co robić. Znajdziemy w niej wskazówki do budowania dobrych relacji w rodzinie, związku, przyjaźni, pracy. Korzystajmy z doświadczenia i wiedzy innych.

Przeminęło z wiatrem”, „Czarodziejska góra”, „Sto lat samotności”, „Bieguni”… i wiele innych pasjonujących książek znajdziecie Państwo w naszych zbiorach. Obok książek naukowych posiadamy bogaty wybór literatury pięknej, pasjonujące biografie i publikacje w wielu językach (najobszerniej w języku angielskim, francuskim i niemieckim), albumy malarstwa, interesujące serie wydawnicze oraz bogate regionalia.

Czytelnikiem Biblioteki Pedagogicznej może zostać każda dorosła osoba. Zasady i regulamin znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do myślenickiego Dworku Dolnowiejskiego ul. Żeromskiego 9!

Kinga Hechsman

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.