czwartek, 18 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Biegano nie tylko slalomem

Wspaniałą imprezę sportową – Mini Olimpiadę dla klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Myślenice zorganizowały: Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice, Burmistrz Myślenic oraz Szkoła Podstawowa numer 3 w Myślenicach.

W hali widowiskowo – sportowej w Myślenicach w sportowe szranki stanęło ponad dwustu uczniów i uczennic z dwunastu szkół podstawowych gminy Myślenice. W sumie 19 pięcioosobowych (dziewczęta osobno, chłopcy osobno) drużyn.

Rywalizowano w biegu sztafetowym połączonym ze slalomem pomiędzy tyczkami, w biegu z piłkami tenisowymi oraz w biegu z kocem, w którym znajdowała się piłka lekarska. Także w biegu połączonym z rzucaniem woreczkiem. W hali dziećmi opiekowali się nauczyciele SP nr 3 w Myślenicach, nauczyciele szkół, które reprezentowały poszczególne drużyny, siatkarki SMS-u Dalin i trenerzy siatkarscy z Jerzym Biczem, Elzą Wojtan, Izą Smatras i Teresą Sikorą na czele. Obecny na otwarciu imprezy wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder życzył małym sportowcom wielu sukcesów i walki fair play. Walczono niezwykle ambitnie, jak na prawdziwych sportowców przystało.

Jako zwycięska z olimpiady wyszła Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach, której drugi zespół sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Druga w klasyfikacji końcowej była SP w Zawadzie.

Na naszych zdjęciach: Tak walczono podczas olimpiady

foto: Maciej Hołuj

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.