czwartek, 20 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Brawo Respekt! czyli po rundzie jesiennej (podsumowanie)

W sezonie rozgrywkowym 2022/2023 po raz pierwszy zawodniczki Respekt Myślenice zostały zgłoszone do rozgrywek wszystkich kategorii wiekowych oprócz juniorek. Ma to związek z ciągłym rozwojem LKS Respekt Myślenice, do którego dołączają dziewczynki w różnym wieku – obecnie najmłodsza zawodniczka to rocznik 2015.

Nabór i duże zainteresowanie piłką kobiecą pozwoliło działaczom LKS Respekt na powołanie do życia Szkółki Piłkarskiej, która otrzymała w roku 2022 zielony Certyfikat PZPN, który jest potwierdzeniem szkolenia na wysokim poziomie.
Runda jesienna okazała się fantastyczna dla zespołów Respektu, oto jak plasują się dziewczynki w tabelach: 1 miejsce w tabeli II Liga Kobiet grupa południowa, 2 miejsce w tabeli V Liga Kobiet – drugi zespół został zgłoszony do rozgrywek w tym roku po raz pierwszy, 7 miejsce w tabeli C1 Trampkarz „Kobiety U-15″ – tutaj należy zwrócić uwagę na to, że w zespole Respektu w większości grały młodziutkie dziewczęta, ale celem było, aby grały i doskonaliły umiejętności piłkarskie, jak również zdobywały doświadczenie, 3 miejsce w tabeli D1 Młodzik „Kobiety”.
Świetnie też spisały się najmłodsze zawodniczki Respektu, które brały udział w czterech turniejach Orliczek, podczas których prezentowały się z bardzo dobrej strony.
W tym roku powiększyła się kadra trenerska, obecnie zatrudnionych jest pięciu trenerów: Przemek Senderski – trener drużyny seniorek w II lidze kobiet oraz ekstralidze futsalu, trener koordynator wszystkich grup młodzieżowych, Kamil Mistarz, Zuzia Węglarz, Maria Dziadkowiec, Tomasz Kostrzewa – trenerzy orliczek, młodziczek, trampkarek oraz drugiej drużyny.
Obecnie zespól przygotowuje się do rozgrywek futsalowych, dla drużyny seniorek grającej na najwyższym poziomie rozgrywkowym sezon ten będzie trudny, ponieważ występuje nakładka rozgrywek trawiastych oraz futsalowych, 26 listopada drużyna ma do rozegrania mecz Pucharu Polski na trawie, co powoduje, że wszystkie treningi nie mogą zostać przeniesione na halę. Dodatkowo planowana jest reorganizacja rozgrywek futsalowych, w sezonie 2023/24 rozgrywki ekstraligi mają odbywać się w jednej grupie, a nie dwóch tak jak do tej pory. Uczestniczyć będzie nie 6 zespołów a 12 co wiązało się będzie z dużymi kosztami, w związku z powyższym nie wiadmo czy Respekt nie wycofa się z rozgrywek futsalu.
Obecnie trwają przygotowania do rozgrywek Ekstraligi Futsalu, jak również do eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych U-19, U-17, U-15.
Dziękujemy za możliwość odbywania treningów oraz rozgrywania meczów: KS Dalin Myślenice, KS Rokita Kornatka, LKS Sęp Droginia, Dziecanovia Dziekanowice, LKS Górki Myślenice.
Szkolenie i udział we współzawodnictwie sportowym nie byłoby możliwe bez wsparcia: PKN ORLEN – SPONSOR GŁÓWNY, Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Foto: Bartłomiej Ziółkowski

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.