wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Budżet Obywatelski: Mieszkańcy zdecydowali, które projekty zostaną zrealizowane!

informacja prasowa

19 projektów zgłoszonych przez mieszkańców Gminy Myślenice będzie realizowanych ze środków Budżetu Obywatelskiego w 2024 roku! Pełne wyniki głosowania można zobaczyć na internetowej platformie www.bo.myslenice.pl.

Głosowanie w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego już za nami, a w ostatnich dniach urzędnicy zweryfikowali papierowe karty do głosowania i poznaliśmy wyniki. W piątek, 22 września, zamknęły się zarówno stacjonarne punkty do głosowania, gdzie na mieszkańców czekały specjalne oznaczone urny, ale też głosowanie elektroniczne. Poprawnie zagłosowało 6 310 mieszkańców, co stanowi 14,41% uprawnionych do głosowania, natomiast 375 głosów było nieważnych.

Dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos w Budżecie Obywatelskim i tym samym wzięli udział we wspólnym decydowaniu o zagospodarowaniu środków z miejskiego budżetu na pomysły zgłaszane przez mieszkańców. Szczególnie cieszy, że w sołectwach, w których do głosowania przeszedł tylko jeden projekt, mieszkańcy zmobilizowali się, by uzyskać próg 15% uprawnionych do głosowania i zadania będą realizowane. Łącznie na szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego przeznaczymy 1 milion złotych ze środków Gminy Myślenice – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W zadaniach ogólnomiejskich rekordowo 3069 głosów zebrało zadanie „Park Jaśnie Oświecony – wymiana oświetlenia w parku miejskim im. Jana Izydora Sztaudyngera na Zarabiu”, zdecydowanie wyprzedzając konkurentów – „Kino letnie w myślenickim Parku Jordana” (672 głosy) oraz „Mobilną scenę dla wszystkich” (648 głosów). Nowe oświetlenie w Parku Miejskim to jeden z projektów, do którego gmina Myślenice przystąpi w nowym roku budżetowym.

Ponadto realizacji doczeka się 18 projektów okręgowych lub sołeckich. Szczególnie ważna przed rozpoczęciem głosowania była rywalizacja w dziewięciu miejscowościach, które musiały przekroczyć próg 15% głosujących z uwagi na jedno zgłoszone zadanie. W tej edycji wszystkim miejscowościom udało się zrealizować założony plan, a dotyczył: Bęczarki, Borzęty, Buliny, Jawornika, Osieczan, Polanki, Poręby, Trzemeśni oraz Zasani.

Łącznie z prawa głosu skorzystało ponad 6 tysięcy mieszkańców Gminy Myślenice, którzy ukończyli 16 lat. Co ciekawe 56% z nich stanowiły kobiety, natomiast 44% głosujących to mężczyźni. Obok Myślenic, które są największą miejscowością w gminie, najbardziej aktywni w głosowaniu byli mieszkańcy Głogoczowa, Trzemeśni, Jawornika i Borzęty. Najmniej na Budżecie Obywatelskim i głosowaniu zależało mieszkańcom Chełmu, Jasienicy i Bysiny. Więcej statystyk można znaleźć na stronie www.bo.myslenice.pl

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.