piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach – otwarcie

informacja prasowa UGiM Dobczyce
W Dobczycach wkrótce rozpocznie funkcjonowanie innowacyjne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Jest to najnowocześniejsze tego typu miejsce w kraju i pierwsze tego rodzaju centrum na mapie Małopolski.

Na potrzeby Centrum zaadaptowane zostało piętro remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczycach o powierzchni 500 m2. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej realizować będzie program profilaktyczno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży. W edukacji wykorzystane zostaną najnowocześniejsze narzędzia i technologie. Stworzona „ścieżka bezpieczeństwa” pomoże w realizacji materiału edukacyjnego z zakresu unikania niebezpieczeństwa oraz postępowania w obliczu zagrożenia. Powierzchnia edukacyjna Centrum podzielona została na sektory tematyczne dotyczące m.in. zagrożeń w domu, bezpieczeństwa nad wodą i w lesie, czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać także proces akcji ratowniczo-gaśniczej i sami wcielić się w rolę strażaków.
Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach ma w prosty i atrakcyjny sposób uczyć dzieci i młodzież podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Jego celem jest podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń, a także propagowanie właściwych postaw w obliczu niebezpieczeństwa.
Realizacja inwestycji wyniosła 2 718 300,00 zł i sfinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach zlokalizowane jest przy ul. Jagiellońskiej 44 H.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.