wtorek, 21 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Cóż to był za turniej! IKO Beskidy Cup 2023 – podsumowanie

informacja prasowa Karate Byakko

Po sukcesie pierwszej edycji IKO Beskidy Cup od razu było wiadomo, że w 2023 roku turniej karate kyokushin ponownie zagości w kalendarzu wydarzeń w Myślenicach. Zorganizowane po raz pierwszy przez Myślenicką Akademię Karate Byakko zawody ściągnęły do Myślenic 19 klubów z całej Polski, w tym również z Czech. Jak było w tym roku?

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zdrojowej 9 zabrzmiało głośne OSU! Następnie padły słowa pana burmistrza Jarosława Szlachetki “Turniej IKO Beskidy Cup 2023 uważam za otwarty” i w ten oto sposób Myślenicka Akademia Karate Byakko rozpoczęła II edycję tego wydarzenia. Na myślenickie Zarabie przyjechało ponad 370 zawodników z 27 klubów z Polski, Czech i Wielkiej Brytanii. Byakko niezwykle ucieszył fakt obecności czeskiego klubu Kyokushin Karate Sokol Přerov, a międzynarodowy charakter turnieju został wzmocniony obecnością brytyjskich karateków.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: kata (układy formalne) i kumite (walka semi-contact). Sześcio- i siedmioletni zawodnicy stawiali swoje pierwsze kroki w tak poważnych zawodach. W ceremonii medalowej wyróżniono najmłodszych zawodników, którzy dzielnie prezentowali swoje umiejętności.

W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objęli gospodarze. Myślenicka Akademia Karate Byakko zdobyła 90 medali: 26 złotych, 21 srebrnych i 43 brązowych. Obok Byakko na podium stanęli Wrocławski Klub Karate Kyokushin – Agnieszka i Sylwester Sypień oraz Klub Karate Katowice Michał Krzak.

Podczas IKO Beskidy Cup 2023 mogliśmy podziwiać piękną rywalizację dzieci, młodzieży i seniorów. Na szczególną uwagę zasługuje również wsparcie rodziców i przyjaciół klubu, władz miasta i województwa, którzy dołożyli wszelkich starań, by turniej odbył się na najwyższym poziomie.

Jak pisze Myślenicka Akademia Karate Byakko na swoim profilu na Facebooku: Co pozostaje nam powiedzieć na koniec? Do zobaczenia za rok!

Foto: turczyki.pl

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.