czwartek, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

CUS zaprasza na IV Myślenicki Tydzień Rodzin

Przedstawiamy poniżej szczegółowy program IV Myślenickiego Tygodnia Rodzin, którego głównym organizatorem jest myślenickie CUS (Centrum Usług Społecznych)

IV Międzypokoleniowe Spotkanie Plenerowe – Taneczny Poniedziałek, poniedziałek, 26 maja 2025 | 16:00-18:00 | Myślenicki Rynek. Będziecie mogli potańczyć z uczestnikami Klubu „Senior+”, wziąć udział w animacjach z bańkami mydlanymi prowadzonych przez Placówkę Wsparcia Dziennego Kreatywnia, zobaczyć samochód strażacki, policyjny, oraz sprzęt i pojazdy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Pragniemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę rodzinną z promocją działań służb ratunkowych. Na stanowiskach będzie można się dowiedzieć więcej o specyfice i zadaniach jakie na co dzień te służby realizują. Dla miłośników aktywności dostępna będzie ścianka wspinaczkowa. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach plastycznych zorganizowanych przez Zespół Wspierania Dziecka i Rodziny. Będzie można przygotować wraz z rodzicami „Domki pełne miłości” oraz papierowe kwiaty dla mamy i taty. Na kolejne stoisko plastyczne będą również zapraszać seniorzy z Dziennego Domu „Senior+”. Grupa Myśleniccy Ojcowie wraz z firmą „Gotujemy dla dzieci” szykują stoisko ze zdrową żywnością, a Klub Dylematy Mamy i Taty akcję wymiany zabawek. Szkoła językowa MyWay zaprasza dzieciaki na warsztaty stolikowe po angielsku! Udział wezmą również członkowie Grupy Teatralnej Nielegalni, promujący swój spektakl, swoje aktywności zaprezentują także Om Noizzes, PrujeMy i Ekoludek. Dostępne będą darmowe przekąski, woda oraz lemoniada zapewniona przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie udzielać informacji na temat rodzicielstwa zastępczego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania edukacyjno-informacyjna na temat profilaktyki uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży, będziemy promować pozytywne rodzicielstwo i rodzinne aktywne spędzanie czasu wolnego „bez ekranów”. Wydarzenie bezpłatne, nie obowiązują zapisy. W przypadku deszczu/nagłego załamania pogody (silny wiatr, burza) wydarzenie zostanie odwołane.

Kawa ze specjalistą – wtorek, wtorek, 27 maja 2025 | 15:00-18:00 | Centrum Aktywności Lokalnej (i inne lokalizacje). Zapraszamy na darmowe konsultacje ze specjalistami. Jeżeli potrzebujesz porady lub wsparcia zachęcamy do zapisów.

Dostępne będą:

konsultacje logopedyczne – Justyna Czerniak (w CAL)

konsultacje fizjoterapeutyczne – Marta Janusz (w CAL)

konsultacje psychologiczne – Michał Kasela (w CAL)

konsultacje z terapeutką sensoryczną Justyną Pietrzak z SensiMinka (w CAL)

konsultacje rodzicielskie z psycholożką, edukatorką pozytywnej dyscypliny Anetą Wójcik (Pozytywne Rodziny) – odbywać się będą w Kawiarni Społecznej przy MOKiS, ul. Piłsudskiego 20, Myślenice;

konsultacje psychologiczne z Weroniką Gniadek z NeuroKinesis – odbywać się będą w siedzibie NeuroKinesis, ul. Kraszewskiego 20a, Myślenice;

konsultacje dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu ze specjalistką z Centrum Edukacji – Daj Uśmiech (Pyramid) Beatą Ślązok – odbywać się będą w CE Pyramid, ul. Niepodległości 67.

Wszystkie konsultacje są darmowe, ilość miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerami:

519 541 552

732 555 342

733 551 181

Rodzinne kinogranie – środa, środa, 28 maja 2025 | 15:00-18:00 | Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Wraz z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszamy całe rodziny do Krainy Bajek!

W programie wydarzenia: bajeczny seans kinowy, twórcze czytanie bajek (podziałem na role, przebierankami i fotościanką do zdjęć), wspólne tworzenie Księgi Bajek (każdy – dorosły i dziecko będzie miał możliwość przygotowania karty ze swoją ulubioną bajką do wspólnej, drewnianej księgi, którą będzie można podziwiać w Bibliotece Pedagogicznej) dla najmłodszych wraz z rodzicem zajęcia sensoryczne (oj, ubrudzimy się!) z panią Justyną Gawędą. Kupony na darmowy popcorn – poczęstunek w Kawiarni Społecznej.

Harmonogram:

15:00 Otwarcie wydarzenia twórczym czytaniem „Rzepki” z podziałem na role. Czytanie bajek i tworzenie kart do Księgi Bajek będzie trwało przez cały czas wydarzenia, 16:00-16:45 Zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 2-5 lat z rodzicem, 16:00 Seans bajki w Kinie Muza. Zgłoszenia obowiązują wyłącznie na zajęcia sensoryczne. Numery telefonów: 519541549 | 790551715. Zapisy trwają do 22.05.2025, liczba miejsc ograniczona.

Bajkowy Czwartek, czwartek, 29 maja 2025 | 10:00-18:00 Miejska Biblioteka Publiczna | 15:00-17:00 Muzeum Niepodległości. Bajkowy Czwartek to czas, który możecie spędzić z rodzinami we wspaniałych myślenickich instytucjach! Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach – godz. 10:00-18:00. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywać się będzie wymiana książek. O godz. 17:00 finał konkursu „Za drzwiami biblioteki” i wernisaż wystawy nagrodzonych książek. Muzeum Niepodległości w Myślenicach – godz. 15:00-17:00 Gra rodzinna „Królestwo bez zasięgu”. Rok 1025. Na polskim tronie ma zasiąść Bolesław Chrobry… Ale ciemne moce zaklęte w magicznych zwierciadłach (telefonach) próbują przeszkodzić koronacji! Wkrocz do świata, gdzie historia splata się z bajką. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: 12 312 71 40, liczba miejsc ograniczona

Plenerówka Młodzieżowa – piątek, piątek, 30 maja 2025 | 17:00-22:00 | Park na Zarabiu. Plenerówka Młodzieżowa to otwarte, bezpłatne wydarzenie integracyjne skierowane do młodzieży z Myślenic i okolic. Celem jest stworzenie przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni do kreatywnego spędzenia czasu, wyrażania siebie, poznawania nowych form sztuki oraz wspólnego relaksu na świeżym powietrzu. Wydarzenie przygotowuje dla Was fundacja Na Własną Rękę. Program

17:00 – 17:30 – Otwarcie wydarzenia, DJ set, strefy relaksu

17:30 – 20:30 – Warsztaty Street Artu, Produkcja muzyczna i DJ’ing, Warsztaty projektowe

17:30 – 21:00 – DJ-set / muzyka na żywo w tle

18:00 – 19:30 – Panel dyskusyjny / Karolina Kaczowska

21:00 – 22:00 – Koncert finałowy

Strefy wydarzenia

Dla czytelnej organizacji przestrzeni wydarzenie zostanie podzielone na 5 oznaczonych stref:

1. Strefa koncertowa i DJ

2. Strefa Warsztatów Street Artu

3. Strefa Produkcji Muzycznej i DJ’ingu

4. Strefa Projektowania Odzieży

5. Strefa Panelu Dyskusyjnego / Profilaktyki

Dodatkowo przygotowana zostanie mapka poglądowa z harmonogramem, a oznaczenia w terenie pozwolą uczestnikom swobodnie poruszać się po wydarzeniu.

Warsztaty Street Artu. Podczas tych wyjątkowych warsztatów uczestnicy zanurzą się w świat street artu i graffiti. Po krótkim wprowadzeniu do technik takich jak szablony, wlepki czy paste-upy, prowadzący – Mikołaj Rejs, doświadczony artysta streetartowy – zainspiruje uczestników przykładowymi pracami. Następnie wspólnie stworzymy nazwę dla naszej ekipy i zaprojektujemy indywidualne tagi. Pracować będziemy na płytach MDF oraz dużym płótnie. Do wyboru będzie: tworzenie graffiti z wykorzystaniem sprayów, markerów i szablonów, praca ilustracyjna na temat, przy użyciu farb i markerów. Warsztaty rozwijają kreatywność i uczą podstaw wizualnego języka ulicy. Limit uczestników: 20 osób. Produkcja Muzyczna i DJ’ing – z Outpost Academy Dla wszystkich, którzy chcą poznać kulisy tworzenia muzyki elektronicznej i spróbować się za konsoletą. Outpost Academy – inicjatywa działająca przy Składzie Solnym w Krakowie – poprowadzi warsztaty w dwóch częściach: – część I: Produkcja muzyczna – omówienie narzędzi (DAW, syntezatory, samplery) tworzenie beatu od zera podstawy produkcji dla początkujących

Część II: DJ’ing, wprowadzenie do miksowania muzyki, praktyczne ćwiczenia przy sprzęcie DJ-skim podstawy rytmu, przejść i budowania seta. Na zakończenie: Q&A z prowadzącymi. Limit uczestników: 10 osób na grupę. Warsztaty projektowania odzieży – Od Inspiracji do Realizacji. Warsztaty dla młodzieży zainteresowanej modą, projektowaniem ubioru i kreatywnym podejściem do odzieży. Część I – Teoretyczna (dla wszystkich uczestników): na czym polega praca projektanta mody, moodboard i inspiracje – stworzenie tablicy nastrojów, rysunek żurnalowy i podstawy ilustracji modowej, symulacje pracy w markach takich jak Reserved, Gatta, Vezzi, projektowanie w duchu SMART (recykling i upcycling). Część II – Praktyczna (dla 20 uczestników):

stworzenie mini kolekcji i wykonanie wybranego projektu, podstawy szycia i obsługi maszyn praca nad własnym projektem ubioru. Prowadzenie: Paulina Stefania Bździkot, projektantka mody, zwyciężczyni konkursu „Projektanci na wybiegu”, współpracująca z wieloma znanymi markami.

Zapisy na warsztaty – rekrutacja na wszystkie warsztaty odbędzie się za pomocą formularza online, który zostanie opublikowany na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Fundacji. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Na każdy warsztat prowadzona będzie również lista rezerwowa. Uczestnicy zakwalifikowani na warsztaty będą zobowiązani do potwierdzenia obecności mailowo, najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem. W przypadku braku potwierdzenia, miejsce przechodzi na osobę z listy rezerwowej. Udział osób niepełnoletnich wymagać będzie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego, której wzór zostanie przesłany uczestnikom po rejestracji.

Familijnie na Mikołaju – sobota, sobota, 31 maja 2025 | 10:00-14:00 | Rodzinna wycieczka na Polanę Mikołaj. Wraz z Jednostką Strzelecką 4115 im. rtm. Witolda Pileckiego w Myślenicach zapraszamy na leśną przygodę!

Harmonogram:

10:00 Wyjście z parkingu pod kościołem św. Brata Alberta w Myślenicach

10:15-11:00 Ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej – marsz ubezpieczony (Jednostka Strzelecka marszem ubezpieczonym przeprowadzi uczestników na Polanę „Na Mikołaju”)

11:00-12:00 Joga na trawie dla chętnych (prosimy wziąć własne maty lub kocyki)

12:00-12:45 Zabawy leśne dla dzieci (animacje, gry i zadania terenowe)

12:45-13:30 Opowieści Górali z Myślenic (legendy, anegdoty, przyśpiewki)

13:30-14:00 Zabawy integrujące rodziny (zawody, konkursy)

Przez cały czas trwania wydarzenia wraz z Grupą Myśleniccy Ojcowie zapraszamy na kiełbaski z ogniska. Jednostka Strzelecka urządzi także pokazy taktyk wojskowych oraz dla chętnych zajęcia z bezpiecznego i cichego poruszania się po lesie. Impreza towarzysząca: Grupa Nieformalna Leśne Soboty i Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu zapraszają na marsz na orientację, który obędzie się w tym samym czasie. Informacje i zapisy na marsz na orientację TUTAJ.

Myślenicki Dzień Dziecka – niedziela, niedziela, 1 czerwca 2025 | Park na Zarabiu. Zapraszamy na nasze stoisko podczas gminnego Dnia Dziecka w Parku na Zarabiu. Jak zawsze czekają na Was animacje, zabawy i warsztaty plastyczne. Planujemy także Wydawkę Zabawek – akcję rozdawania zabawek, które pozostaną po poniedziałkowej wymianie.

Pozostałe atrakcje tego dnia szykuje dla Was Miasto i Gmina Myślenice!

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.