czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Cykloparty na Zarabiu

25 sierpnia br. Maratony Rowerowe Cyklokarpaty zapraszają do Myślenic. Współorganizatorem imprezy jest Miasto i Gmina Myślenice.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie: do wyboru są cztery dystanse oraz wyścig dla dzieci. Rekreacyjny dystans Family wyniesie 15,7 km przy 661 m przewyższeń. Hobby to niemal 31 km i 1340 m różnicy wzniesień, zaś Mega i Giga to dystanse dla prawdziwych kolarskich wyjadaczy. Mega w Myślenicach liczyć będzie 45,8 km i 2062 m przewyższeń, a Giga – odpowiednio 60,7 km i 2724 m różnicy wzniesień. Tradycyjnie zawodnicy dwóch najdłuższych dystansów ruszą o godzinie 11:00. Pół godziny później wystartują zawodnicy dystansów Hobby i Family. Natomiast w samo południe rozegrany zostanie Kids Race – wyścig dla dzieci na terenie miasteczka zawodów.

Cyklokarpaty Kids Race to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z zawodami rowerowymi. Na terenie Plaży Trawiastej w Myślenicach przygotowane zostaną różniące się długością i trasy, na których bezpłatnie rywalizować będą mogły dzieci do 13 roku życia.

Start maratonu planowany jest w dzielnicy rekreacyjnej Myślenic, na Zarabiu, nieopodal dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Górę Chełm. Jest to znakomite miejsce zarówno jako początek zwiedzania miasta, jak i możliwość różnego rodzaju rekreacji.

Natomiast wielbicieli aktywnego wypoczynku powinny zainteresować w szczególności liczne trasy spacerowe, a także rowerowe, zgrupowane w ramach Cyklocentrum na Chełmie. Łącznie wyznaczono tu ponad 30 km tras o różnym stopniu trudności, w tym słynną downhillową, wykorzystywaną podczas zawodów w ramach Pucharu Polski. Oczywiście kolej krzesełkowa jest przystosowana do wywożenia rowerów.

Zgłoszenia: https://cyklokarpaty.pl/myslenice/. Projekt bezpłatne zawody rowerowe Cyklokarpaty Kids Race realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Maraton Rowerowy Cyklokarpaty współfinansowany jest ze środków Miasta i Gminy Myślenice.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.