środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

DNI OTWARTE w Overcrest – SIM & RALLY School Center – nowym centrum simracingowym w Polsce

Overcrest – SIM & RALLY School Center to nowe centrum simracingowe na południu Polski, w Myślenicach. Miejsce to zostało otwarte dzięki inicjatywie czwórki zawodników sportów motorowych: Klaudii Temple, Magdy Wilk, Jakuba Wróbla oraz Kacpra Wróblewskiego.

Na dwóch salach fani sportów motorowych mogą spróbować swoich sił za kierownicą najwyższej klasy aut rajdowych jak samochody WRC czy też Rally2, jak również zasiąść w wyścigówce klasy GT lub Formule 1. Przede wszystkim simracing w Overcrest pozwala w sposób bezpieczny i kontrolowany przenieść emocje oraz sytuacje, jakich doświadczają prawdziwi kierowcy rajdowi, czy też wyścigowi, z przestrzeni wirtualnej do realnych przeżyć. Dzięki zaawansowanej technologii profesjonalnego symulatora rajdowego i wyścigowego każdy z odwiedzających może przećwiczyć jazdę po świetnie odwzorowanych odcinkach specjalnych lub torach na całym świecie. To idealna okazja do wspólnej zabawy, a zastrzyk adrenaliny i rywalizacji sprawi, że każdy poczuje się jak za kierownicą prawdziwego samochodu sportowego.

Brakowało nam miejsca, w którym można miło, fajnie i głównie w rajdowym duchu spędzić czas. Brakowało nam również miejsca, w którym można potrenować. Wiadomo, że trening prawdziwą rajdówką jest najważniejszy, ale przy ogromnych kosztach jego organizacji alternatywą i tak naprawdę jedyną opcją „niewysiadania” z auta i posiadania cały czas z nim kontaktu, jest właśnie trening w symulatorze. Zresztą zawodnicy na całym świecie posiadają tego typu sprzęty w swoich domach/zespołach. Tu również wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Powstał sklep z rzeczami dedykowanymi do simracingu. Można u nas zakupić poszczególne podzespoły lub możemy zbudować cały symulator pod konkretną osobę. I wcale nasze sprzęty nie trafiają tylko w ręce zawodników. Wiele osób, które z przyczyn finansowych czy też czasowych nie mogą pozwolić sobie na rajdy/wyścigi, chętnie taki sprzęt zakupują do domu – coś jak bieżnię, czy też rower. Oprócz jazd na symulatorach chcielibyśmy również skupić się na szkoleniach simracingowych i rajdowych dla przyszłych jak i obecnych zawodników – mówi Kacper Wróblewski – zeszłoroczny II wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Mistrz Polski 2WD (auta napędzane na jedną oś) z 2018 r.

Dla naszych gości w swojej ofercie mamy 3 rajdowe symulatory, gdzie m.in. każdy może pościgać się na trasach zarówno mistrzostw Polski, Europy czy też świata. Dla fanów Formuły 1 i wyścigów symulator z kierownicą ze ściętym dołem i łopatkami do zmiany biegów. Wszystkie modele zostały zbudowane przez nas, na bazie naszych wieloletnich doświadczeń oraz we współpracy m.in. z polskim producentem podzespołów jak manipulatory nożne, czy też shiftery – marką AW Another Way. W przypadku rajdów postawiliśmy na grę Richard Burns Rally – wg nas najbardziej realistyczna symulacja tras, która oferuje naszym klientom doznania w świetnie odwzorowanych warunkach rajdowych – dodaje Kuba Wróbel, pilot rajdowy, który razem z Kacprem sięgnął po wiele tytułów, w tym właśnie II wicemistrza Polski w RSMP, jak również wicemistrza Słowacji w 2020 r.

Oczywiście zawodnicy sportów motorowych – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym mogą wspierać się w centrum wirtualnymi treningami. Jednak to miejsce jest również dedykowane przyszłym jak i obecnym kierowcom w celu doskonalenia techniki jazdy.

W centrum nie zapomniano również o najmłodszych. Specjalnie dla nich powstało Overcrest KIDS – sala zabaw. – Wraz z inicjatywą powstania simowni dla starszych, chcieliśmy również zrobić coś dla najmłodszych. I tak powstało Overcrest KIDS. To salka zabaw dla dzieci, z mniejszymi symulatorami tzw. Play Seat. Organizujemy tu nie tylko treningi ale również imprezy dla dzieci np. urodziny, podczas których mogą spróbować swoich sił za kierownicą symulatora i przy tym dobrze się bawić. To świetna okazja, aby w przyjemny i bezpieczny sposób od małego zaszczepić w dziecku motoryzacyjnego bakcyla i pokazać dobre nawyki za kierownicą, które będzie mogło wykorzystać w przyszłości. Z kolei dla fanów kreatywności i budowania, mamy klocki Lego, które umożliwią dzieciom wykorzystanie swojej wyobraźni i stworzenie unikalnych konstrukcji, oraz wiele innych atrakcji. Zapewniamy również opiekę pedagoga lub animatora – potwierdza Klaudia Temple – kierowca i pilot rajdowy.

Centrum otwarte jest codziennie. Istnieje również możliwość wynajęcia miejsca na eventy, szkolenia, jak również urodziny czy wieczory panieńskie i kawalerskie. Jeśli chodzi o symulatory rajdowe i wyścigowy to mogą korzystać z nich dzieci o minimalnym wzroście 120 cm. W przypadku niższych osób zbudowane zostały właśnie Play Seat.

Dodatkowo w dniach 29-30 kwietnia w centrum odbędą się DNI OTWARTE, gdzie każdy bezpłatnie będzie mógł przyjechać, zobaczyć symulatory na żywo oraz spróbować swoich sił za kierownicą. Wszystkie informacje o wydarzeniu znajdują się na profilach społecznościowych Overcrest – SIM & RALLY School Center, zarówno na Facebooku – www.facebook.com/OvercrestSimCenter jak i Instagramie – www.instagram.com/overcrest_sim_center, jak również na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/261077996341722?ref=newsfeed.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół Overcrest – SIM & RALLY School Center

Więcej na:

www.overcrest.pl

[post_gallery]

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.