sobota, 20 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dobczycka Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła jubileusz 70-lecia

W murach dobczyckiego Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka odbyła się uroczystość jubileuszu 70 – lecia powstania i działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.

Biblioteka od 2013 roku mieści się właśnie w RCOS-ie. Nosi imię swojej pierwszej dyrektorki Józefy Bergelówny. Obecnym jej dyrektorem jest Paweł Piwowarczyk. MBP w Dobczycach pełni rolę centrum kulturalnego. Tutaj realizowane są nie tylko podstawowe, statutowe zadania biblioteki czyli czytelnictwo, ale także odbywają się wernisaże, odczyty, spotkania, powstał nawet Klub Kulturalnego Kibica, którego członkowie kibicują krakowskiej Wiśle jeżdżąc regularnie na mecze.

Podczas jubileuszu na scenie foyer RCOS-u pojawiały się osoby, którym biblioteka wiele zawdzięcza, między innymi Elżbieta Kautsch, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Ispina” czy dyrektor MGOKiS w Dobczycach Andrzej Topa. Wystąpili soliści Grupy Wokalnej działającej przy MGOKiS, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny i literacki związane tematycznie z biblioteką, wyświetlono film dokumentalny, w którym mieszkańcy Dobczyc wypowiadają się na temat biblioteki zaś na sam koniec obchodów pokrojony został i podzielony pomiędzy uczestników imprezy jubileuszowy tort.

Na zdjęciu: Napis Biblioteka ma 70 lat uformowany przez pracowników i sympatyków dobczyckiej biblioteki.

Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.