środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Doskonale rozpoczęty sezon Andrzeja Kołodziejczyka

Kolejny sukces zapisał na swoim koncie Andrzej Kołodziejczyk, tenisista ziemny – amator z Myślenic. Podczas rozgrywanego w Szczecinie Międzynarodowego Turnieju Tenisowego ITF Indoors Seniors myśleniczanin nie znalazł pogromcy w kategorii wiekowej 70+.

W tenisowe szranki w tej kategorii zmagań stanęło siedmiu zawodników, w tym kilku z Niemiec. W finale turnieju Andrzej Kołodziejczyk pokonał zawodnika rozstawionego z numer jeden w stosunku 6-3, 5-7, 6-4. Przeciwnik był o cztery lata młodszy od myślenickiego tenisisty. – Moim celem na ten rok jest wejście w pierwszą setkę światowego rankingu, byłby to spory sukces – mówi Andrzej Kołodziejczyk. – Już raz byłem w setce, ale na skutek kontuzji i przerwy w grze wypadłem z niej.

Tenisista z Myślenic planuje wystąpić w 2020 roku w dziesięciu turniejach międzynarodowych. Najbliższym sprawdzianem formy Andrzeja Kołodziejczyka będą Mistrzostwa Warszawy, turniej, który rozegrany zostanie już za dwa tygodnie. Także w marcu czekać będzie Andrzeja Kołodziejczyka występ w Halowych MP w Chorzowie.

Na zdjęciu: Andrzej Kołodziejczyk (po prawej) po turnieju w Szczecinie.

foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.