środa, 29 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dotacje dla bibliotek szkolnych

Informacja prasowa UMiG Myślenice
Dziesięć szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice otrzyma dotację z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na wyposażenie szkolnych bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przeznaczył w sumie 64 tys. zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” z przeznaczeniem na wsparcie dostępu do książek, podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów z Miasta i Gminy Myślenice. Ta kwota stanowi 80% całego zadania, natomiast pozostałą część sfinansuje ze swojego budżetu gmina.
Po 12 tys. złotych trafi do Szkół Podstawowych w: Trzemeśni, Jaworniku i Krzyszkowicach – to maksymalna dotacja dla szkół, do których uczęszcza więcej niż 170 uczniów. Natomiast placówki, które mają w swoich szeregach mniejszą liczbę uczniów niż 170 mogą liczyć na dotację w wysokości 4 tys. zł. Taka kwota zasili biblioteki w Szkołach Podstawowych w: Zawadzie, Polance, Zasani, Osieczanach, Porębie, Drogini oraz Szkole Podstawowej Nr 5 w Myślenicach.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” to wieloletni program uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten jest realizowany przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Program prowadzi Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.
Foto: archiwum

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.