Dotacja dla PSM w Myślenicach

Przeczytało: 109

informacja prasowa UMiG Myślenice oraz PSM I stopnia w Myślenicach

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach jest kolejną jednostką kultury z Gminy Myślenice, która otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z rządowego programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego do budżetu Szkoły Muzycznej wpłynie aż 870 tysięcy złotych.

– To kolejne dobre informacje dla ważnej instytucji kultury w Gminie Myślenice. Ostatnio informowaliśmy o dofinansowaniu na remonty w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, a teraz cieszymy się z dofinansowania w kwocie aż 870 tysięcy złotych dla Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach. Dziękuję resortowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przyznane dofinansowanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W budynku Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Zdrojowej w Myślenicach przeprowadzono prace budowlane oraz termomodernizacyjne związane z gruntownym remontem starej części budynku, a także wybudowano w stanie surowym salę koncertową.

– Dzięki dofinansowaniu z programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uda się przeprowadzić kolejne prace w ramach wykończenia sali koncertowej wraz z adaptacją akustyczną. Ta inwestycja pozwoli na rozwój naszych uczniów, stworzy nam lepsze warunki do pracy oraz umożliwi organizację koncertów we własnej sali – mówi Jolanta Antkiewicz, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach.

foto: archiwum