czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dr Piotr Sadowski i jego nowa książka

W murach pcimskiego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu dr Piotr Sadowski, mieszkaniec Pcimia, historyk i geograf, autor kilku książek, promował swoje najnowsze, zatytułowane: „Śladami przodków wokół Niepodległej – Pcim, Stróża i Trzebunia w latach 1900 – 1939” wydawnictwo.

Książka powstała w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” zaś jej wydanie (wydawcą jest GOKiS w Pcimiu) zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2022. W ramach tego samego programu powstała w murach GOKiS w Pcimiu wystawa starej fotografii (ze zbiorów prywatnych mieszkańców gminy oraz z krakowskich archiwów), którą wciąż można oglądać oraz Szlak Pamięci Historycznej – Pcim – Stróża – Trzebunia.
Piotr Sadowski prezentował fotografie i mapy, które znalazły się w książce, a które obrazują okres, o którym opowiada książka. Autor tradycyjnie już zaprezentował olbrzymią wiedzę i erudycję, które od lat towarzyszą wykładom tego prelegenta. Książkę można było zabrać ze sobą po wykładzie bezpłatnie. O samej książce będziecie mogli Państwo przeczytać w marcowym, papierowym wydaniu „Sedna”,

Na zdjęciu: Piotr Sadowski podczas spotkania autorskiego w pcimskim GOKiS.
Foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.