środa, 24 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Droga będzie poszerzona, powstanie chodnik i oświetlenie

Informacja prasowa UMiG Myślenice

Firma Strabag będzie głównym wykonawcą inwestycji pod nazwą: „Budowa drogi gminnej publicznej w km od 147,37 do km 869,02 pomiędzy ul. Sobieskiego i ul. Sienkiewicza w miejscowości Myślenice.” Burmistrz Jarosław Szlachetka oraz przedstawiciele wykonawcy oficjalnie sygnowali umowę na realizację zadania, na które Gmina Myślenice pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

W projekcie przewidziano do realizacji drogę jednojezdniową o dwóch pasach ruchu o szerokości 6 metrów, na długości około 720 metrów bieżących. Droga zostanie wyposażona w jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów, wzdłuż którego wykonany zostanie umocniony elementami betonowymi rów drogowy. Wybudowane oraz przebudowane zostaną zjazdy indywidualne i wykonane pobocza.

W ramach inwestycji także zostaną przebudowane kolidujące sieci uzbrojenia terenu. Wybudowana zostanie również nowa sieć oświetlenia ulicznego. Firma Strabag na plac budowy ma wejść bezpośrednio po ustaleniu tymczasowej organizacji ruchu samochodowego. Może to nastąpić już w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Ta inwestycja ma zadanie poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tym rejonie. Jest to realizacja kolejnej obietnicy złożonej mieszkańcom. Warto dodać, iż Gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie 77% całkowitych kosztów planowanego przedsięwzięcia z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Całość inwestycji będzie kosztować 2 mln 800 tys. złotych brutto, przy wkładzie własnym Gminy w wysokości 644 tys. złotych – powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Foto: UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.