Druga linia autobusowa Kraków – Myślenice

Przeczytało: 154

Żółte autobusy spółki Małopolska PKS na trasie Kraków – Myślenice spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców i turystów, a dziś przekazujemy kolejne dobre wieści o powstaniu kolejnej linii na tej trasie. Operatorem połączenia będzie ta sama firma, a powstanie linii współfinansują środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Myślenice oraz z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

– Chciałbym zakomunikować uruchomienie drugiej obiecanej przez burmistrza linii autobusowej Kraków – Myślenice, która właśnie wraz z wybiciem godziny 6.00 rozpoczęła regularne funkcjonowanie. Obejmuje ona 5 kursów codziennie od poniedziałku do niedzieli. W odróznieniu od linii, która funkcjonuje już od marca ta biegnie również przez ulicę Sobieskiego i Kniaziewicza, gdzie autobus będzie się zatrzymywał na przystankach, aby skomunikować północną część miasta, zaś na trasie do Krakowa autobus zajeżdżał będzie do centrum Mogilan–powiedział wiceburmistrz Mateusz Suder.

Linia dofinansowana jest przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Gminę Myślenice w kwotach po 30 tysięcy złotych oraz przez rząd, który za pośrednictwem wojewody Łukasza Kmity przekazał na ten cel 280 tysięcy złotych. W ramach postępowania przetargowego na obsługę wybrana została firma Małopolska PKS Sp. z o.o. obsługująca już od przeszło dwóch miesięcy mieszkańców naszej gminy żółtymi autokarami,co gwarantuje nowoczesny, ekologiczny tabor autobusowy oraz wysoką kulturę obsługi pasażerów.

Kursy Myślenice – Kraków: 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00

Kursy Kraków – Myślenice: 7:30, 10:30, 13:30, 16:30, 19:30