czwartek, 30 majaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dwa koncerty i próba PAP-u

Działająca pod auspicjami Myślenickiego Ośrodka Kultury orkiestra Polish Art. Philharmonic zagra dwa koncerty. Jeden w kościele pw. Narodzenia NMP w Myslenicach, drugi w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego.

Podczas koncertu w Sanktuarium pw. Narodzenia NMP orkiestra zagra Serenadę na smyczki op.2 Mieczysława Karłowicza, Kwintet waltorniowy KV407 W.A. Mozarta oraz Serenadę na smyczki op.48 P. Czajkowskiego. Partię w kwintecie waltorniowym wykona znakomity solista Dariusz Mikulski, a orkiestrę Polish Art Philharmonic tradycyjnie poprowadzi Maestro Michael Maciaszczyk.

Dzień wcześniej, bo 18 czerwca 2021 o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się otwarta dla publiczności próba. Bilety na nią można zakupić w kasie MOKiS. Zakup biletu upoważnia do wejścia na koncert w dniu 19.06.2021 roku.

Koncert w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, które jest siedzibą najważniejszej austriackiej orkiestry – Wiener Philharmoniker odbędzie się 20 czerwca o godzinie 19.30. Członkom orkiestry jest niezmiernie miło po raz kolejny gościć w tej znakomitej sali, do której mają oni przyjemność powracać od wielu lat jako jedna z nielicznych orkiestr w Polsce. Występ w Złotej Sali Wiedeńskiego Musikverein to dla muzyków PAP ogromny zaszczyt. Uważana jest ona za jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie, to w niej corocznie odbywają się słynne Koncerty Noworoczne. Podczas koncertu PAP wykona dla słuchaczy: Serenadę na smyczki op.2 M. Karłowicza, Introdukcję i Allegro. op.47 E. Elgara oraz Serenadę na smyczki op.48 P.Czajkowskiego. Orkiestrę Polish Art Philharmonic poprowadzi Maestro Michael Maciaszczyk. Działalność Orkiestry Polish Art Philharmonic jest współfinansowana ze środków Miasta i Gminy Myślenice. Orkiestra działa pod patronatem Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Sponsorem koncertu w Wiedniu jest ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

foto: Maciej Hołuj

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.