środa, 12 czerwcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dwa zwycięstwa I-Ligowej Drużyny TKKF UKLEJNA MYŚLENICE w badmintonie na początek sezonu 2023/2024

informacja prasowa

W dniu 21 października w hali sportowej w Stróży rozegrano pierwszą kolejkę I Ligi Badmintona PZBad. TKKF UKLEJNA Myślenice był gospodarzem zjazdu inaugurując rozgrywki w sezonie 2023/2024.

Zespół z Myślenic reprezentowali. Tomasz Proszek (kierownik drużyny), Mateusz Pietruszka, Tomasz Matoga, Krzysztof Glijer, Katarzyna Szafraniec, Anna Kocimska, Julia Pajek oraz Dagmara Pękała. Drużynami przyjezdnymi, które gościli gospodarze były: JOHNY BROS SPORTOWA POLITECHNIKA z Gdańska oraz MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA.

W pierwszym meczu zespół TKKF UKLEJNA MYŚLENICE rywalizował z drużyną z Gdańska. Jeszcze w zeszłym roku POLITECHNIKA rozgrywała swoje mecze w LOTTO EKSTRALIGA BADMINTONA czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Pojedynek był bardzo wymagający. Drużyna TKKF UKLEJNA MYŚLENICE pokazała charakter i wolę walki do ostatniej lotki co przełożyło się na zwycięstwo 4:3.

Drugim meczem tej kolejki był pojedynek pomiędzy gośćmi czyli drużynami z Gdańska i Pszczyny. To spotkanie również było bardzo wyrównane i minimalnie lepszy okazał się zespół z Pszczyny wygrywając 4:3.

Ostatnią runda miała rozstrzygnąć kto w tej kolejce będzie

niepokonany. Naprzeciw siebie stanęły drużyn TKKF UKLEJNA MYŚLENICE oraz MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA. W zespole gości nie zabrakło gwiazd obecnych kadrowiczów reprezentacji Polski oraz bardzo utalentowanych zawodników. Mecz wydawał się bardzo trudny do wygrania ale i tym razem zespół z Myślenic nie zamierzał się poddać i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając stosunkiem 4:3.

Wszystkie spotkania tej kolejce stały na fantastycznym wysokim poziomie, a drużyny były bardzo mocno dopingowane i walczyły do samego końca. Następna kolejka ligowa zostanie rozegrana pod koniec listopada. Myślenicki zespół uda się do pobliskich Niepołomic.

Sponsorem Głównym I-ligowej Drużyny TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest PKN ORLEN

Link do tabeli ligowej: https://pzbad.tournamentsoftware.com/sport/draw.aspx?id=D1264DBD-4367-469F-8A1C-D7A381A4D618&draw=1

foto: archiwum drużyny

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.