piątek, 12 lipcaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dziecięca piłka na najwyższym poziomie w PESMENPOL ORZEŁ CUP!

Szesnaście zespołów z całej Małopolski, cztery boiska, blisko 160 zawodników i tłumnie zgromadzeni kibice – w czwartym turnieju PESMENPOL ORZEŁ CUP rywalizowali żacy, a więc mali piłkarze urodzeni w latach 2013-2014. Każdy uczestnik ukończył rozgrywki z taką samą ilością rozegranych meczów i jednakowymi nagrodami.

Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej dla tej kategorii wiekowej, zalecane jest aby w żadnych rozgrywkach nie prowadzić klasyfikacji, ani wyników. Rywalizacja jest o tyle zdrowsza, że unikamy narzucania presji wyników na zawodników i niepotrzebne emocje nie wpływają na ich boiskowe poczynania. Obserwując turniej PESMENPOL ORZEŁ CUP w Myślenicach mogliśmy zauważyć, że ten format rozgrywek jest zdecydowanym krokiem w przód dla rozwoju małych piłkarzy – mówi Kamil Ostrowski, jeden z organizatorów turnieju.

W zawodach wystąpiły trzy drużyny gospodarzy – szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, a także Okocimski Brzesko dwie drużyny, Karpaty Siepraw dwie drużyny, Wisła Czarny Dunajec, Lubomir Wiśniowa, Dziecanovia Dziekanowice, Pcimianka Pcim, Błękitni Modlnica, Fablok Chrzanów, APN Rudnik, Iskra Głogoczów oraz Jadwiga Kraków. Szesnaście ekip zostało przydzielonych do czterech grup, każda rozgrywała swoje mecze równocześnie na osobnym boisku zgodnym z wytycznymi unifikacji PZPN, natomiast po zakończeniu fazy grupowej wskazano nowy podział grup dostosowany do poziomu każdej ekip, aby mali piłkarze mogli rywalizować z drużynami o zbliżonym poziomie sportowym.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział i świetną zabawę. To był z pewnością dobry czas dla małych piłkarzy, rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie i w świetnej atmosferze. Organizacja naszych zawodów była możliwa dzięki wsparciu partnerów, przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach programu Małopolska na sportowo, a także sponsora tytularnego – firmy PESMENPOL. Dziękujemy również gminie Myślenice oraz Podokręgowi Piłki Nożnej w Myślenicach za wsparcie organizacji zawodów – dodaje Marek Pajka z klubu sportowego Orzeł Myślenice.

W uroczystym wręczeniu nagród dla zawodników wzięli udział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica, wiceprezes firmy PESMENPOL Piotr Niepsuj, prezes Podokręgu Piłki Nożnej PPN Myślenice Maciej Górka oraz prezes Orła Myślenice Edward Łapa.

Foto: Bartłomiej Ziółkowski

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.