poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dzień bez Samochodu – darmowe przejazdy komunikacją miejską w Myślenicach

22 września przypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, z tej okazji w środę na terenie Myślenic komunikacja miejska jest darmowa! Zapraszamy do skorzystania z żółtych autobusów, a także korzystania z alternatywnych form podróżowania, dbając o zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery!

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym dniu Gmina Myślenice zachęca, aby kierowcy pozostawili swoje samochody i skorzystali z komunikacji miejskiej, a także rowerów lub pieszych wędrówek. Całkowicie za darmo można dzisiaj korzystać z Komunikacji Miejskiej obsługiwanej przez spółkę Małopolska PKS.

Gmina Myślenice przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, dziś Dzień bez samochodu, dlatego zachęcam do skorzystania z alternatywnych form komunikacji, takich jak rower, hulajnoga, czy też komunikacja miejska, która specjalnie dla Was kursuje dzisiaj bezpłatnie – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, który dzień bez samochodu świętuje przyjeżdżając do pracy rowerem.

20. edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – Konkurs w Gminie Myślenice!

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zachęcamy do udziału w gminnym konkursie. Wystarczy wysłać za pomocą Facebooka Miasto i Gmina Myślenice lub na maila info@myslenice.pl zdjęcie/print screen z zarejestrowaną na urządzeniu mobilnym lub zegarku ilość kroków wykonaną podczas jednego z dni w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu odbywającego się od 16 do 22 września.

Patronat nad kampanią na terenie całego kraju sprawuje Ministerstwo Infrastruktury. Tegoroczny temat przewodni Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności” został wybrany, aby zwrócić uwagę na trudności, jakie Europa i świat odczuł w czasie pandemii. W edycji udział bierze 148 miast i gmin, w tym Miasto i Gmina Myślenice.

foto: archiwum UMiG Myślenice

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.