poniedziałek, 22 kwietniaMyślenicki Miesięcznik Powiatowy
Shadow

Dzień Dziecka na … strzelnicy

Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach zorganizował dla uczestników i miłośników strzelectwa sportowego strzelanie dynamiczne, które odbyło się na myślenickiej strzelnicy na Zarabiu.

Strzelanie dynamiczne na myślenickiej strzelnicy na Zarabiu odbyło się dzięki grantowi uzyskanemu od Urzędu Miasta i Gminy Myślenice i sponsorowi – Delikatesy Wojtan Sp. Jawna w Myślenicach, który ufundował paczki ze słodyczami.

Strzelanie dynamiczne – odbyło się z broni sportowej – pistolet Hammerli, kaliber 22 LR – 20 szt. amunicji, do tarczy ruchomej z możliwości wymianą magazynka na dystansie 25 m. Strzelec ostrzeliwując tarcze poruszającą się, przechodził około 10 m, a po wystrzeleniu 10 nabojów, miał możliwość wymiany magazynka z 10 nabojami. Po wymianie magazynka, strzelec dokonywał ponownego ostrzeliwania poruszającej się tarczy. W tym ujęciu, miał wybór albo idąc do przodu ostrzeliwać ją dalej, albo schować się za filar i podczas przejścia tarczy wychylać się i ostrzeliwać ją z zaskoczenia.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali paczki ufundowane przez sponsora, któremu Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach bardzo dziękują.

Tekst i foto: Bogdan Pietrzyk

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.